Windows

Windows’u Buluttan Nasıl Yeniden Yüklerim ?

Windows’u Buluttan Nasıl Yeniden Yüklerim ?

İşte Windows’u buluttan yeniden yüklemek için adım adım kılavuz. Bilgisayarınızı kurtarmanız gerektiğinde veya yükseltmek istediğinizde bu işlemi kullanabilirsiniz.

Windows’ubuluttan yeniden yüklemek isteyebileceğiniz birçok neden vardır. Belki de bilgisayarınız çökmüştür ve hızlı bir şekilde tekrar çalışmaya başlamanız gerekir. Veya mevcut Windows işletim sistemi yüklemenizle ilgili sorunlar yaşıyorsanız ve yeni bir başlangıç yapmak istiyorsunuz.

Her iki durumda da,Windows’u buluttan yeniden yükleyebilirsiniz.

Windows’u buluttan yeniden yüklemek, bilgisayarınızı hızlı bir şekilde yeniden çalışır duruma getirmenin harika bir yoludur. İşletim sistemini kendiniz indirip yüklemek için zaman alan bir süreçten geçmeniz gerekmez. Bulut tabanlı bir yükleyici kullanmak, doğru dosyaları bulmak veya karmaşık kurulum prosedürleriyle uğraşmak için zaman kaybetmekten kaçınabilir.

Peki Windows’u buluttan nasıl yeniden yüklersiniz? Daha yakından bakalım.

Windows 10 ve daha birçok işletim sistemi lisansları için windows ürünlerimize bakabilirsiniz.

Windows’u Buluttan Yeniden Yüklemenin Avantajları Nelerdir?

Bilgisayarınız yavaş çalışmaya veya hareket etmeye başladığında her zaman sinir bozucudur. Tamamen zaman alıcı bir işlem olabilecek Windows’u yeniden yüklemeniz gerekip gerekmediğini merak edebilirsiniz. Neyse ki, Windows için yeni bulut indirme seçeneği, bilgisayarınızı sağlıklı bir duruma geri getirmenizi kolaylaştırır.

Bu seçenekle, Windows’un yeni bir kopyasını internetten indirebilir ve bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Bu, DVD veya USB sürücüsünden yeniden yüklemekten çok daha hızlıdır ve Windows’un en son sürümüne sahip olmanızı sağlar.

Kısacası, Windows’taki Bulut Sıfırlama, sisteminizin sürücüsünde depolanan mevcut dosyaları kullanmak yerine buluttan Windows’un yeni bir görüntüsünü indirmenize olanak tanır. Bu nedenle, bilgisayarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız, önce bulut indirme seçeneğini denediğinizden emin olun. Sadece size çok zaman ve baş ağrısı kazandırabilir.

Windows’u Buluttan Yeniden Yüklemenin Herhangi Bir Dezavantajı Var mı?

Bulut tabanlı Windows yüklemelerini kullanmanın birkaç olası dezavantajı vardır. Birincisi, işlemin fiziksel bir diskten kurulumdan daha yavaş olabileceğidir.

Ayrıca, Windows dosyalarını indirmek için iyi bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacaktır ve indirme sırasında bağlantıyla ilgili herhangi bir sorun varsa, yüklemenin eksik veya bozuk olmasına neden olabilir.

Diğer bir olası sorun, bazı kullanıcıların bulut tabanlı bir Windows yüklemesini tamamladıktan sonra, eksik yazı tipleri veya aygıt sürücüleriyle ilgili sorunlar da dahil olmak üzere belirli özelliklerle ilgili sorunlar bildirmiş olmalarıdır.

Genel olarak, Windows’u buluttan yüklemek nispeten basit bir işlemdir ve iyi bir internet bağlantınız olduğu sürece sorunsuz bir şekilde ilerlemelidir.

Windows’u Buluttan Yeniden Yükleme

Yakın zamana kadar, Windows’un yeni bir sürümünü yüklemenin tek yolu, işletim sisteminin mevcut bir kopyasını kullanmaktı. Bu, kullanıcıların önce Windows’u indirmeleri ve önce bir USB bellek oluşturmaları gerektiği anlamına geliyordu.

Ancak, yeni bulut indirme seçeneği buluttan yeni bir kopya indirir ve Windows 11’i yeniden yükler. Bu, kullanıcıların bir USB bellek oluşturma ihtiyacını ortadan kaldırarak hem zamandan hem de emekten tasarruf sağlar. Ayrıca, yeni seçeneğin yükleme sırasında hatalarla karşılaşma olasılığı daha düşüktür.

Windows 11’de Bulut Sıfırlama’yı kullanma

Yeni buluttan indirme seçeneği, Windows 11’in mevcut cihazınızla aynı yapısını, sürümünü ve sürümünü yeniden yükler. Bu, acil durumlarda veya sistem dosyaları bozulursa Buluttan Kurtarabileceğiniz (RFTC) bazı eski Windows cihazlarında bulunan bir özellikten farklıdır.

 • Windows 11 Ayarları’nı açmak için ekranınızın sol alt köşesindeki Başlat Menüsü’ne tıklayın. Ardından, sağ üst köşedeki dişli çark simgesine tıklayın. Bu sizi bilgisayarınızın çeşitli yönlerinde değişiklik yapabileceğiniz Ayarlar sayfasına götürecektir.
 • Ayarlar uygulamasında, Güncelleme ve Güvenlik kategorisini seçin. Ardından, pencerenin sol tarafında Windows Update’i seçin.
 • Ek özelliklere erişmek için Gelişmiş Seçenekler düğmesine tıklayın.
 • Gelişmiş Seçenekler’de, Kurtarma sekmesine geçin. Sisteminizi geri yüklemek için seçenekleri yapılandırabileceğiniz yer burasıdır. Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamayı seçebilir veya verilerinizi geri yüklemek için bir yedekleme sunucusuna bağlanabilirsiniz.
 • Bilgisayarınızı özgün ayarlarına geri yüklemek için Bilgisayarı sıfırla düğmesini tıklatın. Bu, bilgisayarınızla ilgili sorunlar yaşıyorsanız yararlı bir sorun giderme adımı olabilir.
 • Dosyalarınızı saklamak istiyorsanız, “Dosyalarımı sakla” seçeneğini seçin. Her şeyi kaldırmak istiyorsanız, “Her şeyi kaldır” seçeneğini seçin.
 • Windows 11’i sıfırlamaya hazır olduğunuzda, Bulut indirme seçeneğini belirleyin ve ardından işlemi başlatmak için Sıfırla düğmesine tıklayın.

Windows 10’da Bulut Sıfırlama’yı kullanma

Windows 10’da Bulut Sıfırlama özelliğini kullanmak, Windows 11’deki işlemle neredeyse aynıdır.

 • Windows 10 Ayarları’nı açmak için Başlat Menüsü’ne tıklayın. Ardından, ayarları açmak için dişli çark simgesine tıklayın. Klavyenizdeki Windows tuşu + I tuşlarına basarak da açabilirsiniz.
 • Bilgisayarınızın ayarlarındaki Güncelleme ve Güvenlik ayarları seçeneğine gidin.
 • Oradan, Kurtarma sekmesine tıklayın. Bunu yapmak sizi işletim sisteminizi kurtarmak için bir seçenekler listesine götürecektir.
 • Sıfırlama işlemini başlatmak için Bu bilgisayarı sıfırla bölümüne gidin. Buradan, bilgisayarınızı orijinal fabrika ayarlarına geri yüklemek için istemleri takip edebilirsiniz.
 • Başlayın düğmesine tıklayarak başlayın.
 • Dosyalarınızı saklamak istiyorsanız, “Dosyalarımı sakla” seçeneğini seçin. Her şeyi kaldırmak istiyorsanız, “Her şeyi kaldır” seçeneğini seçin.
 • Windows 10’u sıfırlamaya hazır olduğunuzda, Bulutindirme seçeneğini seçin ve ardından işlemi başlatmak için Sıfırla düğmesine tıklayın.

SSS

Windows’u buluttan mı yoksa yerelden mi yeniden yüklemek daha iyi?

Bulut indirme veya yerel yeniden yükleme, Windows’u yeniden yüklemek için kullanılabilen iki seçenektir. Yerel yeniden yükleme, pencerelerinizi bilgisayarınızdaki kayıtlı sistem dosyaları aracılığıyla yeniden yüklemek istiyorsanız en iyi şekilde çalışır. İyi bir internet bağlantınız varsa bulut indirmeyi tercih edebilirsiniz.

Bilgisayarımı buluttan indirmeden nasıl geri yükleyebilirim?

Bulut İndirme seçeneğini kullanarak Windows 10 bilgisayarınızı sıfırlamak için şu adımları izleyin:

 • Windows 10 Ayarları’nı açın
 • Güncelleme ve Güvenlik ayarları’nı seçin
 • Kurtarma üzerine tıklayın
 • Bu bilgisayarı sıfırla bölümüne gidin
 • Başlayın düğmesini
 • Dosyalarımı sakla veya Her şeyi kaldır seçeneğini belirleyin
 • Bulut indirme seçeneğini belirleyin
 • Sıfırla’yı seçin.

Kaynak: https://softwarekeep.com/blog/reinstall-windows-from-cloud

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir