Windows

Windows için En İyi Sürücü Güncelleyici Nedir ?

Windows için En İyi Sürücü Güncelleyici Nedir?

Optimum PC Performansı için En İyi Sürücü Güncelleyici Araçları

Sürücü güncelleyici programları, bilgisayarınızdaki sürücülerin güncel olmasını sağlamak için kullanılır ve bu da işletim sisteminizle ilgili sorunları önlemenize yardımcı olur.

Benzer özellikler sunan pek çok programla, zaman ayırmak ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmek önemlidir. Herhangi bir satın alma işlemi yapmadan veya bilgisayarınıza bir uygulama indirmeden önce bir sürücü güncelleme programından ne istediğinizi düşünün! En önemli ayrıntı değerdir – daha fazla özelliğin daha yüksek fiyatlarla gelmesi gerekmez!

Herhangi bir sürücü güncelleyiciyi satın almadan veya indirmeden önce karar vermenize yardımcı olmak için bir liste derledik. Bu makalede, birkaç sürücü güncelleyici yazılımı tartışıyoruz ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde seçebilmeniz için özelliklerini gözden geçiriyoruz.

Windows ve daha birçok ürün lisansları için websitemizdeki ürünlerimize bakabilirsiniz.

Sürücü güncelleyici nedir? İhtiyacım var mı?

Sürücü güncelleyici uygulaması, Windows kullanıcılarının bilgisayarları için en son sürücülerle güncel kalmalarına yardımcı olmak için kullanılır. Windows, varsayılan olarak, yalnızca Microsoft sertifikalı sürücüleri güncelleştirir. Bu zaten birçok insan için büyük bir yardımdır, ancak güncel tutmanız gereken bazı önemli sürücüleri ele almaz.

Örneğin, üçüncü taraf donanım (grafik kartları veya ses kartları gibi) kullanıyorsanız, Windows en son sürücüleri sizin için otomatik olarak yükleyemeyebilir. Bu genellikle sürücü yazılımının modası geçmiş olmasına ve hatta en son sistem güncellemelerinizle uyumsuz hale gelmesine neden olur.

Tabii ki, sürücülerinizi her zaman manuel olarak güncelleyebilirsiniz. Ancak sürücüleri doğru şekilde yüklediğinizden emin olmak zaman ve araştırma gerektirir. Sürücü güncelleyiciler, Windows için en son sürücüleri edinmek üzere büyük bir veritabanı kullanarak bu işlemi anında gerçekleştirir. Bu sürücüleri otomatik olarak yükler ve bilgisayarınızı güncel tutarlar.

Windows için en iyi 7 sürücü güncelleyici uygulaması

Şimdi, geriye kalan tek soru, hangi sürücü güncelleyici uygulamasını seçmelisiniz? Mevcut birçok iyi seçenek var ve her birinin bu makalede ele alacağımız artıları ve eksileri var.

Windows 10 sürücü güncelleyici yazılımı arıyorsanız, SoftwareKeep ekibi bu listeyi derlemek için en popüler uygulamalardan bazılarını test etti.

Bu sürücü güncelleyiciler, bilgisayarınızın sorunsuz ve verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olacaktır!

  1. IObit tarafından Sürücü Güçlendirici

Profesyonel

Eksi -lerini

Günlük sınırlamalar olmadan ücretsiz sürüm mevcuttur
Includes an offline updater
Schedule options available
Includes option for restore points
Ads for the Pro version frequently appear
Advertises the company’s other apps

Driver Booster ile çok fazla güçlük ve hayal kırıklığından kaçınabilirsiniz. Program sadece bilgisayarınızın sürücülerini güncellemekle kalmaz, aynı zamanda işlemde bir şeylerin ters gitmesi durumunda yedek dosyalar oluşturur – sorun giderme için harcanan sonsuz saatlerden saatlerce tasarruf sağlar!

Sürücü güçlendirici, güncel olmayan sürücüleri otomatik olarak arar ve 3 milyondan fazla sürücünün desteğiyle, aradığınızı keşfetmesi için güçlü bir şans vardır. Güncellemeler mevcut olduğunda, arka planda Driver Booster tarafından indirilir ve her üreticinin web sitesinden manuel olarak indirmek için harcayacağınız zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Driver Booster, yeni bir sürüm yüklemeden önce mevcut sürücünüzü değerlendirerek uyumluluğu kontrol etme zahmetinden kurtarır. Kurulum sırasında bir şeylerin ters gitmesi durumunda uygulama içinden geri yükleme noktaları bile oluşturacaktır. Kayıp dosya yoktur, böylece hem deneyimli kullanıcılar hem de yeni başlayanlar için yararlı olan bir sürücüyü kolayca geri yükleyebilirsiniz!

  1. Sürücü Kolay

Profesyonel

Eksi -lerini

Kullanımı ücretsiz sürüm mevcuttur
Sürücü güncellemeleri için zamanlanmış denetimler
Güncellemeleri kontrol etmek için hızlı tarama
Sınırlı indirme hızı
Güncellemelerin manuel olarak başlatılması gerekiyor
Ücretsiz sürümde toplu indirmeler için destek yok
Bazı özellikler yalnızca Pro sürümünde mevcuttur

Sürücülerin güncellenmesi, sisteminizin sorunsuz çalışmasını sağlamak için gereklidir. Windows sürücülerinizi güncellemenin kolay bir yolunu istiyorsanız, Windows için en iyi sürücü güncelleyicilerden biri Driver Easy’dir.

Bilgisayarınızdaki eski ve eksik sürücüleri otomatik olarak algılar, sizin için indirir ve tek bir tıklamayla yükler! Bunu yalnızca her tür aygıtla (grafik kartları dahil) yapmakla kalmaz, aynı zamanda sürücü kontrollerini de zamanlar, böylece yenilerini manuel olarak yükleme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

  1. Sürücü Paketi

Profesyonel

Eksi -lerini

Sürücülerin kolay kurulumu
Deneyimli kullanıcılar için “Normal mod”
Birçok dilde kullanılabilir
Çevrimdışı mod
Bazı ek araçlar
Zamanlama seçeneği yok
Bazı bilgisayarlarda yavaş çalışabilir
Uygulama içi asistan kapatılamıyor

DriverPack basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir, bu nedenle kullanımı bu listedeki diğer programların çoğundan daha kolaydır. Sadece birkaç düğme var ve karmaşık ekranlar veya menüler yok – yani toplu olarak indirebilirsiniz! Ayrıca, internet bağlantınız her zaman çalışmıyorsa harika olan sürücülerin çevrimdışı güncellemelerine de izin verir.

DriverPack güncelleyicisinin tek bir amacı vardır: uygulama içindeki tüm indirmeleri sağlayarak yeni sürücüler yüklemeyi ve mevcut sürücülerinizi güncellemeyi basitleştirmek. Kullanıcı dostu arayüz, kullanıcılara her adımda rehberlik ederek her şeyi erişilebilir ve kullanımı kolay hale getirir.

DriverPack uygulamasını ilk başlattığınızda, size Uzman Moduna girmeyi ve sürücüleri kendiniz güncellemeyi veya tek bir tıklamayla güncellemeler için normal modu kullanmayı seçme seçeneği sunar!

  1. Avast Sürücü Güncelleyici ve Tarayıcı

Profesyonel

Eksi -lerini

Güncellemeleri otomatik olarak denetleme
Uygulama içi kullanılabilen yedeklemeler
Sistem performansınızı etkilemez
Sürücünün dosya boyutunu görüntülemiyor
Ücretsiz sürümün 15 günlük deneme sürümü vardır

Avast Driver Updater & Scanner, sisteminizdeki güncel olmayan sürücüleri kontrol etmek ve güncellemek için kullanılan bir araçtır. Bazıları, herhangi bir paket anlaşmasıyla birlikte gelmediği için ayrı olarak ödeme yapmanız gerektiği göz önüne alındığında, ondan daha fazla işlevsellik bekleyebilir, ancak yine de performansı büyük ölçüde artırmaya yardımcı olur.

Güncellemeleri düzenli olarak kontrol ederek, kullanıcılar sistemlerini tamamen optimize edebilirler! Güncelleştirilmiş sürücüler, bilgisayarınızdaki her bileşenin amaçlandığı gibi çalışmasını sağlar. Windows güncellemeleri kapsamında olmayan eski veya eşleşmeyen sürücüleri tarar ve bazen karışıklıkta kaybolabilir.

Avast’ın programının tek dezavantajı maliyettir – 15 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, bu noktadan sonra yılda 39,99 ABD dolarına mal olur.

  1. Sürücü Genius Profesyonel

Profesyonel

Eksi -lerini

Bir lisans üç bilgisayarda kullanılabilir
Ayrıntılı sürücü bilgilerini gösterir
Yedekleme ve geri yükleme aracı mevcuttur
Arayüz, listedeki diğer bazı uygulamalar kadar inisiyatif değil.
Tüm sürücüler için güncelleştirmeleri algılamaz

Driver Genius, sisteminizi hızlı bir şekilde tarayacak ve sürücülerin mevcut durumu hakkında sizi bilgilendirecektir. Ayrıca, büyük güncelleştirmeler için hem özgün donanım üreticisi (OEM) kaynaklarını hem de Microsoft’un kendi veritabanını kullanan sisteminizin geçerli sürücülerini yedekleyebilir veya geri yükleyebilirsiniz.

Tüm cihazlarda sorunsuz çalışmasını sağlamak için, bir lisans sürücüleri üç ayrı Windows bilgisayara kadar sizin için güncel tutabilir! Ancak, her zaman kullanıcı dostu değildir ve sürücü kurulumu sırasında yalnızca bir indirme kaynağının kullanılacağını garanti etmez.

Ancak, bu uygulamayı satın almadan önce bu iki faktör dikkate alınırsa, kullanıcılar herhangi bir uyumluluk sorunu ortaya çıkmadan sürücülerinin en son sürümünü yüklerken çok az sorun yaşamalıdır!

  1. Hızlı Sürücü Yükleyici

Profesyonel

Eksi -lerini

Uygulama içinde reklam yok
Partable, kuruluma gerek yok
Çevrimdışı güncelleştirmeler için destek
Tarama zamanlaması yok
Arayüz biraz modası geçmiş

Snappy Driver Installer, hem internet bağlantısı olsun hem de olmasın, cihazlarınız için çeşitli sürücüler yüklemenizi sağlayan tamamen ücretsiz bir araçtır. Yeni sürücüleriniz indirildikten sonra, bu yazılım hepsini güncellemede hızlı bir şekilde çalışır!

Yazılım oldukça basittir, ancak modası geçmiş arayüzü ile bazı kişilerin kullanması zor olabilir. Listedeki bir sürücüye sağ tıklayıp “diğer seçenekler” i seçtiğinizde, ek seçenekler sunulur. Alternatif sürücüleri görebilir, donanım kimliği kodunu kopyalayabilir ve yükleme medyasında bulunan INF dosyalarını kontrol edebilirsiniz.

  1. Windows için En İyi Sürücü Güncelleyici

Profesyonel

Eksi -lerini

Hızlı ve kullanımı kolay
Windows’un tüm yeni sürümleriyle uyumludur
Yedekleme ve geri yükleme seçenekleri mevcuttur
Sürücü kaynaklarını belirtmez
Bazı özellikler için ödeme yapılması gerekir

Testte, Advanced Driver Updater, test makinemizde yüklü olan 149 eski sürücüden sadece 48’ini keşfetti. Bu, her ürünün bize sunduğu bir sorundur, çünkü hepsinin gerekli veya gerekli olmayan bir güncellemeyi neyin oluşturduğuna dair farklı kriterleri vardır – ancak bu sonuçlardan hala temel sürücü güncellemelerini tespit edebileceği açıktır!

Güncelleştirilmiş her sürücü için kaynak ve sürüm verilerini denetleyerek güvenilirliğini belirleyebilirsiniz.

Bu uygulamanın daha hızlı ve daha verimli bir şekilde tarama yapabilmesini dilesek de (ücretsiz sürümü kullanırsanız çok sağlam değildir), derinlemesine keşfetmeye değer bazı temel özelliklere sahiptir – sürücülerinizi güncellemek için mükemmeldir!

Kaynak: https://softwarekeep.com/blog/best-driver-updater-tools-for-windows

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir