Genel

Windows 10’da Netflix Uygulaması Nasıl İndirilir ve Yüklenir

Windows 10’da Netflix Uygulaması Nasıl İndirilir ve Yüklenir?

Netflix, kullanıcılarına TV şovları, filmler ve belgeseller sunan popüler bir akış hizmetidir. Netflix kullanıcısıysanız, Netflix uygulamasını Windows 10 bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza nasıl indirip yükleyeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

Netflix uygulamasını Windows 10 bilgisayarınıza gerçekten indirip yükleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu doğru – herhangi bir TV şovu, film, anime ve Netflix içeriğini izlemek için kullanabileceğiniz resmi bir Netflix uygulaması var. Ve bu kılavuzda, size nasıl kurulum yapacağınızı göstereceğiz.

Bu blog gönderisinde, Netflix uygulamasını Windows 10 cihazınıza indirme ve yükleme sürecinde size yol göstereceğiz. Netflix uygulamasını Windows 10 bilgisayarınızda kullanmaya yönelik bazı ipuçları da sağlayacağız.

Windows ve daha birçok ürün lisansları için websitemizdeki ürünlerimize bakabilirsiniz.

Netflix nedir?

Netflix, çok çeşitli TV şovlarına, filmlere ve orijinal dizilere erişim sunan bir akış hizmetidir. Kullanıcılar en sevdikleri şovları isteğe bağlı olarak izleyebilir veya evde, hatta partilerde ve diğer sosyal toplantılarda gelecekteki görüntüleme için planlayabilirler.

Netflix şüphesiz kullanıcılarına her türde TV şovları, filmler ve belgeseller sunan en popüler akış hizmetlerinden biridir. İster pompalanacak bir aksiyon filmi arıyor olun, ister küçükler için ekrana koymak için bir çizgi filme ihtiyacınız olsun, Netflix sizi koruyor.

Şirketin 190’dan fazla ülkede 60 milyondan fazla üyesi var ve en büyük pay Amerika dışında yaşıyor (%44).

Netflix başlangıçta bir DVD kiralama hizmeti olarak başlamış olsa da, o zamandan beri kullanıcılarına çok çeşitli içeriğe anında erişim sağlayan bir akış hizmetine dönüşmüştür.

Bugün, dünya çapındaki kullanıcılarla mevcut en popüler akış hizmetlerinden biridir. Netflix uygulamasını Windows 10 çalıştıran Windows bilgisayarlarınıza veya dizüstü bilgisayar cihazlarınıza yüklemek isteyebileceğinize şüphe yok.

Ama bunu nasıl yaparsınız? Netflix uygulamasını Windows 10’a nasıl indirebileceğinize bir göz atalım.

Neden Netflix’i İndirmelisiniz?

Netflix’te herkes için bir şeyler var. Ödüllü Netflix orijinal dizileri, filmleri ve belgeselleri de dahil olmak üzere yalnızca sizin için önerilen dizileri ve filmleri izleyebilirsiniz. Aile dostu eğlenceye sahip çocuklar için güvenli bir izleme deneyimi bile var.

Windows için Netflix, Netflix’te 4K Ultra HD kalitesinde dünyanın en sevilen şovlarının her ayrıntısının keyfini çıkarmanızı sağlar. En sevdiğiniz dizi ve filmlerin çoğunu basit bir indirme düğmesiyle indirin. Windows 10 yüklü bilgisayarınızdan, tabletinizden veya dizüstü bilgisayarınızda hareket halindeyken veya İnternet bağlantısı olmadan izleyebilirsiniz.

Netflix nasıl çalışır?

İnternete bağlı binlerce cihaz aracılığıyla dizileri ve filmleri anında izleyin. Reklam olmadan oynayabilir, duraklatabilir ve izlemeye devam edebilirsiniz.
Netflix her zaman yeni içerikler ekler. Başlıklara göz atın veya favorilerinizi arayın.
Ne kadar çok izlerseniz, Netflix seveceğiniz dizileri ve filmleri sadece sizin için önermede o kadar iyi olur.
Tek bir Netflix hesabında en fazla beş ayrı profil oluşturabilirsiniz. Profiller, evinizin farklı üyelerinin, keyif aldıkları filmler ve TV şovları etrafında oluşturulmuş kendi kişiselleştirilmiş Netflix deneyimlerine sahip olmalarını sağlar.

Netflix’in sizin için uygun olmadığına karar verirseniz – sorun değil. Sözleşme yok, iptal ücreti yok, taahhüt yok. İstediğiniz zaman çevrimiçi iptal edebilirsiniz.

Windows 10’da Netflix Uygulaması Nasıl İndirilir

Netflix uygulamasını Windows bilgisayarınıza indirmenin iki yolu vardır – Windows Mağazası’ndan indirebilir veya Netflix web sitesinden alabilirsiniz.

Her iki seçenek de Netflix hesabınızla oturum açtıktan sonra Windows 10 PC’nizden veya tabletinizden Netflix izlemenizi sağlar.

Windows için Netflix ile artık dünyanın en iyi dizilerinin her bölümünü 4K Ultra HD kalitesinde izleyebilirsiniz. Tek bir tıklamayla, çevrimdışı görüntüleme için Netflix filmlerini indirebilirsiniz.

Windows 10 yüklü bir bilgisayarda, tablette veya dizüstü bilgisayarda, hareket halindeyken veya internet bağlantısı olmadan da izleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek Netflix’i Microsoft Store’dan indirin:

Windows 10’da Netflix Uygulaması Nasıl İndirilir

Microsoft Store’u kullanarak Netflix’i nasıl indireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Windows 10’da arama arayüzünü açmak için klavyenizdeki Windows + S tuşlarına basın. Buraya Microsoft Store yazın ve uygulamayı başlatın.

Mağazanın yüklenmesini bekleyin. Çalışmaya başladıktan sonra, pencerenin sağ üst köşesinde bulunan Oturum aç düğmesine tıklayın. İçerik menüsünden Oturum aç’ı tekrar tıklayın.

Microsoft bilgilerinizle (e-posta ve parola) oturum açın. Hesabınızı uzun süredir kullanmadıysanız kimliğinizi doğrulamanız istenebilir.
Oturum açtıktan sonra Ara’yı seçin ve arama çubuğuna Netflix yazın. Sonuçlarda birkaç farklı uygulama görünebilir; ilkine tıkladığınızdan emin olun. Bu, Windows 10 için resmi Netflix uygulamasıdır.

Netflix için uygulama sayfası yüklenmelidir. Netflix’i indirmek için Al düğmesine tıklayın.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, Windows 10 otomatik olarak Netflix’i bilgisayarınıza yüklemeye başlayacaktır. Netflix şimdi Windows 10 bilgisayarınıza yüklenecek ve Aç düğmesine tıklayarak başlatabilirsiniz . Netflix Uygulaması da sisteminizde görünecektir.

Oturum aç düğmesine tıklayın ve Netflix e-posta adresinizi, ardından şifrenizi girin. Tekrar oturum aç’ı seçin ve Netflix hizmetinizin keyfini çıkarın, şimdi Windows 10’da!

Netflix’i yükledikten ve bilgisayarınızda oturum açtıktan sonra, dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızdan Netflix’teki tüm içeriği izlemeye başlayabilirsiniz.

Artık uygulama yüklendiğine göre, bilgisayarınızda filmleri ve TV şovlarını çevrimdışı izlemek için içerik de indirebilirsiniz.

Videoyu izleyin Netflix Uygulamasını Windows 10’a yükleyin (2022)

Windows 10 için Netflix uygulaması var mı?

Evet! Bunun için bir uygulama var ve Microsoft Store’dan indirebilirsiniz. Windows 10 için Netflix uygulaması, en sevdiğiniz dizileri, çizgi filmleri, anime ve filmleri her yerden izlemenizi sağlar.

Netflix uygulamasını dizüstü bilgisayarıma nasıl indirebilirim?

Netflix uygulamasını dizüstü bilgisayarınıza indirmenin en iyi yolu, Microsoft Store’dan indirmektir. Sadece Netflix’i arayın, enter tuşuna basın ve indirme düğmesine tıklayın. Netflix’i yükledikten sonra, Başlat menüsünden başlatabilir veya uygulama listenizden Netflix’i seçebilirsiniz.

Yardım! Netflix uygulamasını bilgisayarıma indiremiyorum!

Netflix’i PC’nize indirememenizin birkaç nedeni olabilir. Bilgisayarınız uygulama için minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyor olabilir veya Microsoft hesabınızla ilgili bir sorun olabilir. Sorun yaşamaya devam ediyorsanız daha fazla yardım için Netflix müşteri hizmetleriyle iletişime geçin.

Windows 10 için Netflix’te çevrimdışı film izleyebilir miyim?

Evet! Netflix uygulamasını bilgisayarınıza yükledikten sonra, çevrimdışı görüntüleme için filmleri ve TV şovlarını indirebilirsiniz.

Netflix uygulaması indirilirken takılırsa ne yapmalıyım?

Netflix uygulaması indirilirken takılı kalırsa bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin. Bu işe yaramazsa uygulamayı Mağaza’dan kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Kaynak: https://softwarekeep.com/blog/install-netflix-on-windows-10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir