Windows

Windows 10 21H2 Nasıl İndirilir ve Yüklenir

Windows

Windows 10 21H2 Nasıl İndirilir ve Yüklenir (Kasım 2021 Güncelleştirmesi)

Windows 10 21H2 Kas 2021 Güncelleştirmesi Nasıl İndirilir ve Yüklenir

Windows 10 harika bir işletim sistemidir, ancak en iyilerinin bile zaman zaman güncellemelere ihtiyacı vardır. Windows 10 21H2 (Kasım 2021 Güncelleştirmesi olarak da bilinir) bu güncellemelerden biridir.

Bu blog yazısında, size nasıl indirileceğini ve kurulacağını göstereceğiz! Bu güncelleme, kaçırmak istemediğiniz bazı harika özellikler içeriyor, bu yüzden bu yazıyı dikkatlice okuduğunuzdan emin olun.

Windows ve daha birçok ürün lisansları için websitemizdeki ürünlerimize bakabilirsiniz.

Download and Install the Windows 10 21H2 (Nov 2021 Update)

Sürüm 21H2 olarak da bilinen Windows 10 Kasım 2021 Güncelleştirmesi’ni yüklemek istiyorsanız, bu kılavuz tam size göre. Güncelleştirmeyi bilgisayarınıza indirmek ve yüklemek için gerekli adımlarda size yol göstereceğiz.

Tüm bilgisayarların Kasım 2021 Güncelleştirmesi ile uyumlu olmadığını unutmayın, bu nedenle devam etmeden önce sisteminizin uyumluluğunu kontrol ettiğinizden emin olun.

Bilgisayarınız uyumluysa, güncelleştirmeyi indirip yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin.

Windows 10 21H2 güncelleştirmesindeki yenilikler nelerdir?

Windows 21H2 güncelleştirmesi büyük bir Windows güncelleştirmesidir ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok yeni özellik ve değişiklik içerir:

Artık Sistem Denetim Masası yok — Sisteminizle ilgili tüm bilgiler Ayarlar uygulamasında tek bir sayfada birleştirildi. Tek bir düğmeye dokunarak bilgi kopyalama gibi özellikler sayesinde sisteminizi tanımayı çok daha kolay bulacaksınız.
Yeni Microsoft Edge yerleşik – Microsoft, bunun Chromium’a dayalı yeni Microsoft Edge tarayıcısını içeren Windows 10’un ilk sürümü olduğunu duyurmaktan mutluluk duyar.
PC’nizdeki Android uygulamalarına erişin — Microsoft, “belirli Samsung akıllı telefonlar” için “Telefonunuz” uygulamasına yeni özellikler ekliyor. Bu telefonlardan birine sahipseniz, telefonunuzun Android uygulamalarını görüntülemek için artık Windows 10 bilgisayarınızı kullanabilirsiniz.
Başlat Menüsü görsel revizyonu — Yeni “Temaya duyarlı kutucuklar”, kullandığınız Windows 10 stiline bağlı olarak Başlat menünüzün arka planını açık veya koyu olarak değiştirir.
Ayarlar’da yenileme hızını değiştir — Ayarlar uygulaması artık eski Denetim Masası’nı kullanmak yerine bilgisayarınızın yenileme hızını ayarlamanıza olanak tanır.
Otomatik olarak tablet moduna geçin — Windows artık istemde veya bildirimde bulunmadan önceki bir güncelleştirmede sunulan yeni tablet moduna geçecektir.
Bildirim geliştirmeleri — Windows 10’daki bildirimler artık bir uygulama logosuna sahiptir, böylece bunları hangi programın oluşturduğunu hemen belirleyebilir ve bunları kapatmak için bir “x” düğmesi oluşturabilirsiniz.
Modern Aygıt Yönetimi (MDM) geliştirmeleri — Yeni Yerel Kullanıcılar ve Gruplar ayarlarıyla, BT uzmanları artık aygıtların kullanıcı hesaplarını kendi iş istasyonlarında olduğu gibi kolaylıkla denetleyebilir.

Ve çok daha fazlası!

Gördüğünüz gibi, Windows 10 21H2 güncellemesini güncelleme çabasına değer. Windows Update’i her zaman takip edebilir ve Windows 21H2 güncelleştirmesini cihazınızda kullanılabilir olduğunda yükleyebilirsiniz. Hemen başlamak istiyorsanız, aşağıdaki kılavuzu kullanarak Kasım 2021 güncellemesini manuel olarak yükleyebilirsiniz!

Windows 10 güncelleştirmesi nasıl indirilir

Windows 10 21H2 güncelleştirmesini yüklemeden önce, bilgisayarınızın güncelleştirmeyle uyumlu olduğundan emin olun. Güncelleştirmeyi indirip kurabilmek için bir dizi minimum sistem gereksinimini karşılamanız gerekir:

Windows 10 21H2 sistem gereksinimleri

İşlemci: 1GHz veya daha hızlı CPU veya Çip Üzerinde Sistem (SoC)
Bellek: 1GB (32 bit) veya 2 GB (64 bit)
Sabit disk alanı: 32 GB temiz yükleme veya 16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit) mevcut yükleme
Ekran Kartı: WDDM 1.0 sürücüsü ile DirectX 9 veya üstü.
Ekran: 800×600 çözünürlük veya daha büyük

Cihazınızın güncelleme için donatıldığını doğruladıktan sonra, aşağıdaki kılavuzlardan birine geçebilirsiniz. Windows 10 21H2 güncelleştirmesini manuel olarak indirip yüklemenize yardımcı olacağız.

Yöntem 1. Ayarlar uygulamasını kullanma

Yeni bir Windows 10 güncelleştirmesi edinmenin en standart yolu Ayarlar uygulamasıdır. Bu, Windows 10 21H2 sürümüne güncellemek istediğinizde kullanabileceğiniz en hızlı yoldur. Ayarlar uygulaması aracılığıyla güncellemek için atmanız gereken tüm adımlar şunlardır.

Başlat menüsünü açmak için ekranınızın sol alt köşesindeki Windows simgesine tıklayın. Ayarlar’ı seçin veya Windows + I kısayolunu kullanın .
windows ayarları
Güncelleme ve Güvenlik kutucuğuna tıklayın. Burası, Windows Update ayarlarınızın çoğunu bulabileceğiniz ve güncelleştirmeleri ne zaman alacağınızı seçebileceğiniz yerdir.

Varsayılan Windows Update sekmesinde kaldığınızdan emin olun. Güncelleştirmeleri denetle seçeneğine tıklayın ve Windows’un kullanılabilir güncelleştirmeleri bulmasını bekleyin. Herhangi bir güncelleştirmenin görüntülendiğini görürseniz, bunları görmek ve yüklemek için Tüm isteğe bağlı güncelleştirmeleri görüntüle bağlantısını tıklatın.
windows güncelleme
Windows yeni bir güncelleştirme bulduğunda, Yükle seçeneğine tıklayın . Windows’un gerekli güncelleştirmeleri karşıdan yükleyip uygulamasını bekleyin.

Yöntem 2. Medya Oluşturma Aracı’nı kullanma

Microsoft, Windows’un çeşitli sürümlerini güncelleştirmek veya yeniden yüklemek için kullanılabilecek bir Medya Oluşturma Aracı dağıtır. Neyse ki, Windows 10 21H2 güncellemesi bir seçenek olarak mevcuttur ve sistemin bu sürümüyle herhangi bir cihazı sadece birkaç dakika içinde hızlı bir şekilde kurabilirsiniz.

Sürüm 21H2 için Windows 10 Medya Oluşturma Aracı’nı indirin. Bu indirme işlemi uzun sürmemelidir. Dosya, tarayıcınızın varsayılan indirme konumuna kaydedilir.
İndirme işlemi tamamlandıktan sonra MediaCreationTool21H2.exe dosyasını başlatın.
medya oluşturma aracı
Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) tarafından istendiğinde, uygulamanın yönetici izinleriyle başlatılmasına izin vermek için Evet’i tıklatın. Yönetici izinlerine sahip olmayan bir yerel hesap kullanıyorsanız hesabınızı nasıl dönüştürebileceğinizi öğrenmek için burayı tıklayın.
medya creaiton aracını yükleyin
Microsoft’un geçerli bildirimlerini ve lisans koşullarını kabul etmek için Kabul Et’i tıklatın.
Bilgisayarınızı hemen güncelleştirmek mi yoksa farklı bir bilgisayar için yükleme medyası mı oluşturmak istediğinizi seçin. Seçiminizi yaptıktan sonra İleri’yi tıklatın.
acept ve yükleme
Windows 10 Kurulum sihirbazı, Windows 10 21H2 güncelleştirmesini indirip bilgisayarınıza yükleyecektir. Bu işlem, indirme hızınıza ve bilgisayarınızın özelliklerine bağlı olarak uzun sürebilir.
Windows 10 sürüm güncelleştirmesini yükleyin

Yöntem 3. Etkinleştirme paketini karşıdan yükleyin (yalnızca Sürüm 2004)

Şu anda Windows 10 2004 mü kullanıyorsunuz? Sadece bir etkinleştirme paketi indirerek daha yeni Windows 10 21H2 güncellemesine kolayca geçiş yapabilirsiniz. Tam teşekküllü işletim sistemini yüklemek yerine, daha küçük etkinleştirme paketi dosyasını indirebilirsiniz.

64 bit işletim sistemi: Buradan indirin
32-bit işletim sistemi: Buradan indirin
ARM kemeri: Buradan indirin

İşletim sisteminiz için gereken dosyayı indirdikten sonra MSU paketini çift tıklatın ve cihazınızın yüklenmesine izin verin.

Kaynak: https://softwarekeep.com/blog/how-to-install-the-windows-10-20h2-nov-2021-update

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir