Windows

Windows 10 / 11’te AirPods Pil Ömrü Nasıl Kontrol Edilir

Windows 10 / 11’te AirPods Pil Ömrü Nasıl Kontrol Edilir

AirPods Pil Ömrü  – Airpods Pil yüzdesini kontrol etme

AirPods Pil ömrü ve Apple’ın AirPod’ları, 2016 yılında ilk piyasaya sürüldüklerinden beri popüler bir ürün olmuştur. Bir çifte sahip olan birçok kişiden biriyseniz, pil ömrünü Windows 10 veya 11 bilgisayarınızda nasıl görüntüleyeceğinizi merak edebilirsiniz.

Bir iPhone veya iPad’de olduğu kadar basit olmasa da, bunu yapmanın birkaç yolu vardır.

Bu blog yazısında, Windows 10 / 11’te AirPods Pil Ömrünü Görüntüleme

Bu nedenle, ister pil ömrünüzü takip etmeye çalışıyor olun, ister şarj etme zamanının geldiğini bilmek isteyin, AirPods pil ömrünü Windows’ta nasıl görüntüleyeceğinizle ilgili talimatlar için okumaya devam edin.

Windows ve daha birçok ürün lisansları için websitemizdeki ürünlerimize bakabilirsiniz.

Apple Airpod’lar

İnsanlar her zaman çevrimiçi aramaları daha kolay ve sorunsuz hale getirmenin daha fazla yolunu ararlar ve AirPods buna kesinlikle yardımcı olur. Apple’ın kablosuz kulaklıkları, en yüksek kalitede ses ve yerleşik mikrofon sağlayarak aramaları yönetmeyi veya bilgisayarınızda işitsel içeriğin keyfini çıkarmayı kolaylaştırır.

AirPods genellikle saatlerce kullanıldığından, birçok kişi cihazlarındaki pil ömrünü kontrol etmenin yollarını arıyor. Pil düzeyi, AirPods’unuzu değiştirmeniz ve farklı ses giriş ve çıkışlarına geçmeniz gerekmeden önce ne kadar zamanınız kaldığını gösterir.

Akıcı tasarım sayesinde AirPods pilini bir iPhone veya Mac bilgisayarda kontrol etmek kolay olsa da, Apple AirPods’unuzu bir Windows 10 veya 11 bilgisayarla kullanıyorsanız işlem biraz daha zordur.

AirPods Pil Seviyesini Kontrol Etmenin Kolay Yolları

AirPods’u Windows 10’a bağladıktan sonra MagicPods uygulamasını yükleyin ve çalıştırın. Uygulamanın çalışmasını sağlamak ve özelliklerini öğrenmek için ekrandaki talimatları izleyin. Şimdi, Pil Bilgileri sekmesine gidin. Burada AirPods pil seviyesini ve bir şarj kutusu pil seviyesini bulacaksınız. Ama bunun daha fazlası var.

AirPods’unuzun pil seviyesini kontrol etmek, AirPods’u kullanmanın ortasında meyve suyunuzun bitmemesini sağlamak için çok önemlidir.

Pil durumuna hızlı bir şekilde göz atmak istiyorsanız ve bunu yapmak için Windows’u kullanmanız gerekmiyorsa – örneğin, yakınlarda bir iPhone’unuz varsa – bunu yapmanın bazı basit yolları vardır:

1. iOS aygıtı araç takımlarını kontrol etme

Yakınlarda bir iPhone, iPad veya iPod touch varsa pil araç takımlarıyla AirPods pil düzeylerinizin tam yüzdesini kolayca kontrol edebilirsiniz. Bunu yapmak için AirPods’unuz bağlanmak üzere göründüğünde pil widget’ını veya pil düzeylerini kontrol edin.

Kılıfınızın şarjı yalnızca kılıfın içinde en az bir AirPod olduğunda görünür.

2. Mac’te AirPod pilini kontrol etme

Yakınlarda macOS işletim sistemi kullanan bir aygıtınız varsa menü çubuğuna veya Denetim Merkezi’ne bakarak ne kadar pil kaldığını kontrol edin. AirPods’unuz eşlenmişse AirPods pilini kolayca kontrol edebilirsiniz:

Kapağı açın veya AirPods’unuzu kılıftan çıkarın.
Menü çubuğundaki Bluetooth simgesini tıklayın.
İmleci menüde AirPods’unuzun üzerine getirin.

3. Bunları geçici olarak AirPods kasasına takın

AirPods’unuzu şarj kutusuna biraz yerleştirerek pil yüzdesi hakkında fikir edinebilirsiniz. Kasa kapağını kaldırıp kapatın. AirPods’unuzun şarj durumunu görmek için birkaç saniye bekleyin. Durum ışığı yeşil ışık gösteriyorsa yeterli pil seviyelerine sahiptirler. Turuncu ışıksa, %80 şarjın altındadır.

4. Apple Watch’unuzu kullanma

Apple Watch’unuzu kullanarak AirPods pilinize başka bir iOS aygıtında çalıştığı gibi kolayca göz atabilirsiniz.

Bir iOS aygıtınız yoksa ve AirPods’unuzun pilini bir Windows PC’de kontrol etmeniz gerekiyorsa yine de yanınızdayız.

Windows 10 / 11’te AirPods pil seviyesi nasıl kontrol edilir?

Yukarıda özetlediğimiz yöntemlerin tümü, AirPods pil yüzdesini kontrol etmek için bir iOS cihazınız varsa uygundur. Ancak, AirPods’unuzu bir Windows 10 veya 11 bilgisayarla kullanıyorsanız işlem biraz farklıdır.

iPhone’dan farklı olarak, AirPods’unuzun PC’nize hala bağlıyken ne kadar meyve suyu kaldığını kontrol etmenin hızlı ve kolay bir yolu yoktur.

Ancak, bunu yapmanın hala birkaç yolu var. Üçüncü taraf uygulamaları indirmeye istekliyseniz, yani!

Windows 10 ve 11’de AirPods pil durumunu ve AirPods pil yüzdesini göstermek için kullanılabilen farklı uygulamalara bakalım.

1. Bluetooth Pil Monitörü

AirPods pil düzeyinizi kontrol etmenin en popüler yollarından biri, Bluetooth Pil Monitörü adlı üçüncü taraf bir uygulama kullanmaktır. Bu uygulama, tüm Bluetooth cihazlarınızın pil seviyelerini tek bir yerde göstermek için tasarlanmıştır, bu nedenle AirPods’unuzu kontrol etmek için mükemmeldir.

Başlamak için web sitesine gidin ve uygulamanın en son sürümünü indirin. Kurulduktan sonra, açın ve ayarlar menüsünü açmak için sağ üst köşedeki dişli çark simgesine tıklayın.

Ayarlar menüsünde ” Cihazlar ” bölümünü bulun ve “Cihaz ekle” yi tıklayın.

“Aygıt ekle” penceresinde, kullanılabilir aygıtlar listesinden AirPods’unuzu seçin ve “Ekle”yi tıklayın.

AirPods’unuz artık uygulama penceresinde görünmelidir. AirPods’unuzun yanındaki yüzde, AirPods’unuzun ne kadar şarjı kaldığını gösterir.

İsterseniz uygulamayı, AirPods’unuzun pili azaldığında bildirim gösterecek şekilde de ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, ayarlar menüsüne geri dönün ve “Bildirimler” etiketli bölümü bulun. Ardından, “Pili düşük cihazlar için bildirimleri göster”in yanındaki kutuyu işaretleyin.

AirPods’unuzun zaman içindeki pil düzeylerinin geçmişini görmek için uygulamayı da kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, ana uygulama penceresine geri dönün ve “Geçmiş” sekmesine tıklayın. Burada, AirPods’unuzun son gün, hafta veya ay içindeki pil düzeyinin grafiğini görebilirsiniz.

2. AirPods Pil Ömrü – Pil İstatistikleri

AirPods pil yüzdesini kontrol etmek için bir başka popüler uygulama da Pil İstatistikleri’dir. Bu uygulama ilkine benzer, ancak birkaç ekstra özelliğe sahiptir.

Başlamak için Microsoft Store’a gidin ve uygulamanın en son sürümünü indirin. Yüklendikten sonra, açın ve “Cihazlar” sekmesine tıklayın.

“Aygıtlar” sekmesinde, AirPods’unuzu kullanılabilir aygıtlar listesinde bulun ve üzerlerine tıklayın.

Artık AirPods’unuzun pil düzeyini ana pencerede görmeniz gerekir. Farklı pil seviyelerinde ne kadar çalışma süreniz kaldığını da görebilirsiniz.

Örneğin, AirPods’unuz şu anda %50 pil kullanıyorsa şarj edilmeleri gerekmeden önce ne kadar zamanınız kaldığını görebilirsiniz.

3. AirPods Pil Ömrü – Sihirli Baklalar

Bu listedeki en iyi seçenek Magic Pods adlı bir uygulamadır. Bu yazılım ücretli olsa da, 7 günlük bir deneme sürümü sunar, böylece satın alıp almayacağınıza karar vermeden önce test edebilirsiniz.

Bu uygulama, AirPods pil seviyelerini kontrol etmek için özel olarak tasarlanmıştır ve bu listedeki diğer uygulamaların sunmadığı birçok özellik sunar. Örneğin, Magic Pods size her AirPod’un pil düzeyini ayrı ayrı ve şarj edilmeleri gerekene kadar geçen tahmini süreyi gösterebilir.

MagicPods uygulaması, AirPods kasanızın ne kadar pili kaldığını da görmenizi sağlar. Bu, güç tasarrufu yapmaya çalışıyorsanız ve AirPods’unuzu yalnızca kesinlikle gerekli olduğunda şarj etmek istiyorsanız kullanışlıdır.

Magic Pods’u kullanmaya başlamak için yazılımın en son sürümünü Microsoft Store’dan satın alın ve yükleyin.

Yüklendikten sonra AirPods’u otomatik olarak bağlamayı denemesi gerekir. AirPods’u Windows PC’nize bağladığınızda uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Tabii ki, AirPods Pro ve AirPods Max ile de çalışır.

Hem AirPods’unuzun hem de Magic Pods’unuzun pil yüzdesini kontrol edebileceksiniz, hatta pil yüzdesinin düşük olup olmadığını size bildirmek için iOS tarzı bir bildirim sunar.

AirPods’unuzu şarj etme

AirPods’u ve şarj kutusunu nasıl şarj edeceğinizi ve AirPods’unuz için nasıl daha uzun pil ömrü elde edeceğinizi de öğrenelim.

AirPods’u hareket halindeyken şarj etme

AirPods’u şarj etmek için AirPods kasasına koyun. Kılıfınızda birden fazla tam şarj vardır, böylece hareket halindeyken AirPods’unuzu şarj edebilirsiniz. Bu nedenle, AirPods’unuzu şarjlı tutmak için kullanmadığınız durumlarda kılıfına koyun.

AirPods’unuzu şarj etme

MagSafe Şarj Kutunuzu veya Kablosuz Şarj Kutunuzu Qi sertifikalı bir şarj matıyla da şarj edebilirsiniz.

Kılıfınızı, durum ışığı yukarı bakacak ve kapağı kapalı olacak şekilde şarj cihazına yerleştirdiğinizden emin olun.

MagSafe durum ışığı, 8 saniye boyunca geçerli AirPods şarj düzeyini göstermelidir. Bölmeleriniz AirPods Pro veya AirPods (3. nesil) ise şarj matının üzerindeyken kılıfa dokunabilirsiniz. Kılıfa dokunduğunuzda AirPods’unuzun (Pro veya 3. nesil AirPods) iki şekilde olup olmadığını görürsünüz:

AirPods şarj oluyor (sarı ışık)
AirPods tamamen şarj oldu (yeşil ışık).

Sıkça Sorulan Sorular

Windows’ta AirPods’un pilini kontrol edebilir miyim?

Evet, ancak üçüncü taraf bir uygulama kullanmanız gerekir. Şu anda, Windows’taki her Bluetooth cihazının pil yüzdesini göstermek için yerel bir destek yoktur.

iPhone’umda AirPods pil ömrümü kontrol edebilir miyim?

Evet, AirPods’unuzun pil ömrünü iPhone’unuzda kontrol edebilirsiniz. Bunu yapmak için, iPhone’unuzun yanındaki kılıfı açın ve kasanın arkasındaki düğmeyi basılı tutun. AirPods’unuzun pil düzeyini gösteren bir açılır pencere görünür.

Mac’imde AirPods pil ömrümü kontrol edebilir miyim?

Evet, AirPods’unuzun pil ömrünü Mac’inizden kontrol edebilirsiniz. Bunu yapmak için Bluetooth tercihleri bölümünü açın ve aygıtlar listesinde AirPods’unuzun yanındaki “i” simgesini tıklayın. AirPods’unuzun pil düzeyini gösteren bir açılır pencere görünür.

AirPods’umu ne sıklıkta şarj etmeliyim?

AirPods’unuzu pil düzeyi düştüğünde şarj etmeniz gerekir. Apple, pilleri sağlıklı tutmak için ayda en az bir kez şarj etmenizi önerir.

AirPods ne kadar dayanır?

AirPods genellikle tek bir şarjla yaklaşık beş saat dayanır. Bunları bir iPhone ile kullanıyorsanız her zaman kılıflarında şarj ederek 24 saate kadar kullanım elde edebilirsiniz.

AirPods pil ömrümü kontrol etmenin başka yolları var mı?

Evet, AirPods’unuzun pil ömrünü kontrol etmenin birkaç yolu daha vardır. Birincisi, AirPods’unuzun mevcut pil seviyesini size söyleyecek olan Siri’yi kullanmaktır. Bir diğeri, iPhone’unuzdaki Bugün görünümünde Piller ana ekran widget’ını kullanmaktır. Son olarak, AirPods pil ömrünüzü iPhone/iPad’inizdeki Ayarlar uygulamasının Pil bölümünden kontrol edebilirsiniz.

Kaynak: https://softwarekeep.com/blog/check-airpods-battery-level

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir