Genel

Verilerinizi Korumak İçin Antivirüs Yazılımı Nasıl Bulunur ?

Verilerinizi Korumak İçin Antivirüs Yazılımı Nasıl Bulunur ?

Gizliliğinizi, verilerinizi ve cihazlarınızı kötü amaçlı yazılımlardan korumak için virüsten koruma yazılımına ihtiyacınız vardır. Ama sizin için en iyi antivirüs nedir? Buradan öğrenin.

Günümüzün dijital çağında, veri güvenliği çoğu insan için büyük bir endişe kaynağıdır. Bu nedenle verilerinizi korumanın en iyi yolunu bilmek önemlidir. Başlamanız gereken bir şey, bilgisayarınıza virüsten koruma yazılımı yüklemektir.

İlk başta, bugüne kadar kötü bir şey olmadığı için bunun gerekli olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak dikkatli değilseniz ve şu anda önlem almazsanız, gelecekte ciddi sonuçlar doğurabilir.

İyi haber şu ki, bugünlerde Verilerinizi Korumak ve diğer kötü amaçlı saldırılardan korumaya yardımcı olabilecek birçok virüsten koruma yazılımı seçeneği var.

Antivirüs ve daha birçok ürün lisansları için websitemizdeki ürünlerimize bakabilirsiniz.

Neden Antivirüs Yazılımına İhtiyacım Var ?

Bilgisayarınızı bir virüsten koruma çözümüyle korumamanın birçok riski vardır. Güvende olduğunuzu düşünseniz bile, bilgisayar korsanları ve kötü amaçlı komut dosyaları, siz fark etmeden cihazınıza bir yol bulabilir.

Casus yazılım, Truva atı ve reklam yazılımı gibi birçok tehdit fark edilmeden bilgisayarınıza gizlice girer; dikkatinizi çekmek, sizi şaşırtmak. Genellikle meşru süreçler olarak gizlenirler, Bu kötü amaçlı saldırılar dosyalarınıza, verilerinize zarar verebilir ve hatta gizliliğinizi riske atabilir.

Diğer bir risk ise veri kaybıdır. Cihazınızda çalışan iyi bir virüsten koruma yazılımınız yoksa, üzerinde depolanan tüm verileri kaybetme riskiniz daha yüksektir. Örneğin, dizüstü bilgisayarınız çalınırsa veya cihazınıza kötü amaçlı yazılım bulaşırsa ve üzerinde çalışan bir virüsten koruma yazılımınız yoksa, cihazda depolanan tüm verilerin sızdırılma olasılığı yüksektir.

Kötü amaçlı virüs saldırıları da bekleyebilirsiniz. Cihazınızda virüsten koruma yazılımı çalışmıyorsa, virüslerin gelip virüse bulaşmasını engelleyecek hiçbir şey yoktur. Bu, performansı yavaşlatmak veya hatta tüm sistemi onarılamayacak kadar çökertmek gibi ciddi sonuçlara yol açabilir.

Neden Ücretsiz Antivirüslere Güvenmemelisiniz ?

Hepimiz ücretsiz antivirüs yazılımı duymuşuzdur. Sisteminizi kötü amaçlı yazılımlardan ve virüslerden korumak için harika araçlardır, ancak bir tane indirmeden önce bilmeniz gereken bazı dezavantajlar vardır.

Ücretsiz antivirüs yazılımının ücretli sürümler kadar iyi olduğuna dair yaygın bir yanlış anlama vardır. Birçok virüsten koruma yazılımı şirketi, birçok insanın verilerini ve cihazlarını kötü niyetli saldırılara karşı korumak için para harcamak istemediğini bildikleri için ücretsiz uygulamalarının reklamını yapıyor.

Piyasada birçok ücretsiz antivirüs yazılımı bulunmaktadır. Ancak, bu ücretsiz virüsten koruma programları genellikle diğer yazılımlarla birlikte gelir ve sınırlı koruma sağlar. Ayrıca, bu ücretsiz virüsten koruma programlarından bazıları düzenli olarak güncellenmeyebilir ve yeni kötü amaçlı yazılımları algılamayabilir.

Bu nedenle, ücretsiz bir virüsten koruma programı yüklemeden önce, güvenilir bir kaynaktan geldiğinden ve verileriniz için yeterli koruma sağladığından emin olun. İstilacı ücretsiz antivirüs yazılımı yalnızca bilgisayarınızı yavaşlatır ve genellikle sizi daha gelişmiş tehditlere karşı korumaz.

Verilerinizi Korumak En İyi Antivirüs Korumasını Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Virüsten koruma yazılımı, verilerinizi ve cihazınızı virüslerden, kötü amaçlı yazılımlardan ve diğer zararlı yazılımlardan korumak için gereklidir. İhtiyaçlarınız için mükemmel antivirüs koruma uygulamasını seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı özellikler şunlardır:

Uygun fiyatlı
Gerçek zamanlı koruma
Otomatik yazılım ve veritabanı güncellemeleri
İhtiyaçlarınız için özelleştirilebilir
Windows ve diğer cihazlarla uyumluluk

Bu önemli faktörler, herhangi bir antivirüs uygulamasıyla olan deneyiminizi artıracak veya bozacaktır. Uygulamanızdan en iyi şekilde yararlanamıyorsanız, ödemeye değmez – her zaman seçtiğiniz yazılımın standartlarınıza uygun olduğundan ve beklentilerinizi karşıladığından emin olun.

Şimdi, verilerinizi güvende tutmak için ideal antivirüsü kolayca bulabilmeniz için dikkat etmeniz gereken en önemli şeylere dalalım.

1.Kullanım Kolaylığı

En iyi antivirüs yazılımının kullanımı kolay olmalı ve kullanıcının herhangi bir teknik bilgiye sahip olmasını gerektirmemelidir. Bu, cihazlarını korumak isteyen ancak bir kılavuzu okumak veya öğreticileri izlemek için saatler harcamak istemeyenler için önemlidir.

The best antivirus software should also be able to detect and remove malware, spyware, viruses, worms, trojans, rootkits, and other threats. The most advanced security features will include real-time protection against new threats that are constantly emerging on the web.

Bunun nedeni, pazarın kullanımı zor olan ve gelişmiş özellikler sunmayan antivirüs uygulamalarıyla dolu olmasıdır.

Kısacası:

Kullandığınız uygulamanın sezgisel ve kullanımı kolay olduğundan emin olun.
Verilerinizi Korumak için çok sayıda destek materyali içeren çok sevilen bir antivirüs çözümü bulun.
Uygulamanın öğreticiler ve ipuçları için resmi bir YouTube kanalı olup olmadığını kontrol edin.
Uygulamanın müşteriler için ücretsiz desteğe sahip olduğundan emin olun.

2.Uyumluluk

Tüm virüsten koruma programları tüm bilgisayar türleri ve sistemleriyle uyumlu değildir. Sisteminizle uyumlu olduğundan emin olun. Paranızı makinenizle uyumlu olmayan bir uygulamaya harcamak istemezsiniz.

Uyumlu bir antivirüs ürünü aramadan önce sistem gereksinimlerini kontrol etmek çok önemlidir. Bu bilgiler genellikle programın web sitesinde veya geldiği kutuda bulunur. Bilgisayarınızın gereksinimleri karşılayıp karşılamadığından emin değilseniz, test etmek için genellikle programın ücretsiz deneme sürümünü kullanabilirsiniz.

Son olarak, herhangi birinin sisteminizle uyumsuz olduğu bilinip bilinmediğini öğrenmek için farklı virüsten koruma ürünlerini araştırın.

Görünüşe göre, bazı programlar tamamen ücretsiz olsalar bile yeterli görünüyor – ancak yalnızca sıradan kullanıcılar için. Bunu keşfetmek genellikle çevrimiçi bir arama yaparak veya siber güvenlik ipuçları için bilgisayar kullanan tanıdıklara sorarak kolayca keşfedilebilir.

Kısacası:

Satın almak üzere olduğunuz yazılımın sisteminizle uyumlu olup olmadığını her zaman kontrol edin.
Akıllı telefonlar ve tabletler gibi korunması gereken diğer cihazlarınızın uyumluluğunu kontrol edin.
Antivirüs uygulamasının bilgisayarınızdaki diğer önemli yazılımlarla (video oyunları, iletişim uygulamaları, akış hizmetleri vb.) uyumlu olup olmadığını kontrol edin.

3.Kurulum

Bilgisayarınıza yüklenmesi uzun zaman alan bir virüsten koruma programı istemezsiniz. Hızlı ve kolay olmalı. Siber güvenlik yazılımı incelemelerine bakar bakmaz, ne kadar acısız olduğunu görmek için kurulum süreciyle ilgili müşteri yorumlarını okuduğunuzdan emin olun.

En iyi şirketler, müşterilerine haftanın yedi günü, günün 24 saati müşteri yardımına erişim sağlar. Virüsten koruma yazılımınızda bir sorun olursa, yazılımı hemen düzeltmenize yardımcı olabilmeleri gerekir.

Bu genellikle telefonla iletişim yoluyla gerçekleştirilir, ancak müşteriler kuruluştaki birinden İnternet üzerinden herhangi bir endişeyi hızlı ve basit bir şekilde ele alabilecek bir e-posta veya sohbet mesajı da alabilirler.

Kısacası:

Yükleme ve güncellemelerin ne kadar sürdüğünü görmek için kullanıcı yorumlarına bakın.
Her zaman şirketin yazılım yüklemesi konusunda destek sunduğundan emin olun.
SoftwareKeep’ten antivirüs uygulamaları satın alırsanız 7/24 yazılım yardımı alabileceğinizi unutmayın.

4.Özellikler

Bir antivirüs uygulaması, cihazınızın korunması için önemli bir araçtır. İhtiyacınız olan tüm özelliklere sahip doğru olanı seçmek gerekir.

Piyasada birçok farklı antivirüs uygulaması var ve doğru olanı seçmek zor bir iş olabilir. Bir virüsten koruma uygulaması seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı özellikler vardır.

Virüsten koruma uygulamaları, cihazınızı kötü amaçlı yazılımlardan, virüslerden ve diğer kötü amaçlı programlardan korumak için tasarlanmıştır. Uygulama, cihazınızı herhangi bir tehdide karşı tarar ve bunları kaldırır.

Verilerinizi Korumak için ve bir virüsten koruma uygulamasındaki en önemli özellikler şunlardır:

Güvenlik taramaları – Cihazınızı herhangi bir tehdide karşı tarayın ve hemen kaldırın.
Otomatik görevler – Kullanmadığınız zamanlarda bile bilgisayarınızı güvende tutmak için taramalar zamanlayın.
Hafif – Herhangi bir soruna neden olmadan veya sisteminizi yavaşlatmadan uygulamanın arka planda çalışmasını sağlar.
Algılama – Uygulama, eski tehditlerin yanı sıra ortaya çıkan tehditlere ayak uydurmak için sık güncellemelerle iyi bir algılama oranına sahip olmalıdır.

Bazı daha gelişmiş antivirüs uygulamaları, ebeveyn denetimleri ve hatta internet koruması gibi daha çeşitli özellikler sunacaktır. Her zaman seçtiğiniz plana nelerin dahil olduğunu gözden geçirin

5.Fiyatlandırma Seçenekleri

Başlamak için, ne tür bir virüsten koruma uygulaması istediğinizi bilmeniz gerekir. Bir dizi ücretsiz uygulama ve fiyatı 5 ila 20 dolar arasında değişen bazı ücretli uygulamalar var.

Ardından, farklı uygulamaların fiyatlarını karşılaştırmalısınız. Bunu, web sitelerini ziyaret ederek veya CNET, PCWorld ve SoftwareKeep gibi sitelerdeki yorumları okuyarak yapabilirsiniz.

Son olarak, hangi uygulamanın ihtiyaçlarınız için en iyisi olduğuna karar verdikten sonra, devam edin ve satın alın!

Kaynak: https://softwarekeep.com/blog/how-to-find-the-ideal-antivirus-software-to-protect-your-data

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir