Office, Word

Temel Word Temaları (3. Bölüm)

Excel

Bir Sonraki Raporunuzu Daha Hızlı Hale Getirmek için Temel Word Temaları

Biçimlendirmeyi halletmek için hızlı bir yola mı ihtiyacınız var ? Hiç profesyonel ve hoş bir rapor hazırlamak istediğiniz, ancak yeterli zamanınızın olmadığı bir zaman sıkıntısı yaşadınız mı ? Temel Word Temaları ile sorunları çözebileceksiniz.

Bunlar, Word temalarından yararlanılarak yapılabilir. Temalar MS Word’de yerleşiktir ve size birbirini tamamlayan özenle seçilmiş öğeler sunar: yazı tipleri, renkler, öğeler ve diğer özelleştirme seçenekleridir.

Microsoft tarafından yapılmış onlarca şablon arasından seçim yapabilir, hatta gelecekte yeniden kullanmak için kendi temalarınızı oluşturabilirsiniz. Ancak bu temalar sizin için tam olarak ne yapabilir? En çok hangi unsurlara odaklanıyorlar ve belgeyi ne kadar hızlı çıkarmanız gerekse de projelerinizde bunlara yer vermeniz neden önemli ?

Word, excel, powerpoint ve daha birçok uygulama için office ürünlerimize bakabilirsiniz.

Renk şemaları

Rengin önemi, web sayfaları tasarlamak, resim çizmek ve hatta sadece bir belge veya raporu yazmak gibi birçok sanat ve yayın biçiminde açıkça görülmektedir.

Raporunuzun renklerini almak, bir ressamın parçaları için uygun renkleri seçmesi kadar önemlidir.

Bir arada hoş görünmeyen renkleri seçerseniz veya metninizin yanlış kısımlarına vurgu yapan renkler kullanırsanız, okuyucularınızın raporu anlamakta zorlanmasına ve dolayısıyla memnuniyetsizliğe yol açmasına neden olabilirsiniz.

Word temaları, sayfanızdaki her bir rengin birbiriyle uyum içinde çalışmasını sağlar.

Grafik

Raporlarınıza bazı ayrıntılar eklemek isterseniz, bölümleri ayırmak için yatay çizgiler, madde işaretli listeler, vurgulama metni, arka plan resimleri ve çok daha fazlasını hızla ekleyebilirsiniz.

Ancak, bu öğelerin her biri de özelleştirilebilir.

Noktalı, kesikli ve hatta ikisinin bir kombinasyonu gibi farklı türde çizgiler oluşturabilirsiniz, listenizdeki madde işaretleri farklı sembollere göre özelleştirilebilir ve liste uzayıp gider.

Bir Word teması kullanmayı seçerseniz, bu temalar grafik öğelerinizi bile özelleştirebilirler.

Tablolar ve Grafikler

Öğelerle doğru yolda kalan Word temaları, tabloları ve grafikleri de özelleştirme yeteneğine sahiptir.

Tabloları ve grafikleri kullanarak daha karmaşık verileri görsel olarak görüntüleyebilir, böylece izleyicilerinizin okumasını ve anlamasını kolaylaştırabilirsiniz.

Word temaları, tablo ve çizelgelerinizdeki renkleri, kenarlıkları ve yazı tiplerini değiştirebilir, böylece bunları özelleştirebilir ve belgenizin geri kalanına uymasını sağlayabilir.

Resimler

Görüntü eklemek, belgenize görsel eklemenin en kolay yollarından biridir. Word temaları ile görüntüler kenarlıklar, alt gölge ve Word’ün size sağladığı diğer seçeneklerle hızlı bir şekilde dekore edilebilir.

Her tema görüntüleri kurcalamaz, ancak gerekirse, işi sizin yerinize yapan kendi temanızı oluşturmak için görüntü değişiklikleri ekleyerek mevcut bir temayı özelleştirebilirsiniz.

Yazı Tipleri

Görsel olarak hoş olsun ya da olmasın, raporunuz hala çoğunlukla metinden oluşuyor. Belgenizin ayarına uyan özenle seçilmiş yazı tiplerini sağlayan Word temalarını seçerek uygun yazı tiplerini kullandığınızdan emin olun.

Görsel olarak hoş olsun ya da olmasın, raporunuz hala çoğunlukla metinden oluşuyor. Belgenizin ayarına uyan özenle seçilmiş yazı tiplerini sağlayan Word temalarını seçerek uygun yazı tiplerini kullandığınızdan emin olun .

Kaynak:https://softwarekeep.com/blog/5-essential-word-themes-to-make-your-next-report-quicker-part-3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir