Office, Word

Temel Word Temaları (1. Bölüm)

Excel

Bir Sonraki Raporunuzu Daha Hızlı Hale Getirmek için Temel Word Temaları

Microsoft Word , bir numaralı üretkenlik paketidir ve özellikle rapor yazarken kullanışlıdır. Ancak bazen aceleye getirilmiş bir rapor üzerinde çalışırken işler kolayca ters gidebilir. İşlerin ters gitmesi, siz sorunları çözmeye çalışırken yıkıcı bir zaman kaybına yol açabilir. Temel Word Temaları ile, işleri yapmanın farklı bir yolu var. Bu makalede, raporlarınızı daha verimli bir şekilde oluşturmak için beş önemli yönerge öğreneceksiniz.

Yazı tipleri, renkler ve diğer görsel şeyler hakkında endişelenmeniz gereken günler geride kaldı. Burada paylaşacağımız Word temalarından yararlanırsanız, yalnızca içeriğinize odaklanabilir ve yine de profesyonel belgeler oluşturabilirsiniz.

Göstermek üzere olduğumuz Word temaları size birden fazla şekilde yardımcı olacaktır. Microsoft tarafından bir araya getirilen, işinizde size yardımcı olmaya ve raporlarınızın oluşturulmasını daha kolay ve daha hızlı hale getirmeye hazır bir dizi öğedir.

Elle biçimlendirmeyi sevmiyorsanız, beğendiğiniz bir temayı seçin ve Word biçimlendirmeyi otomatik olarak bir saniye içinde uygulayacaktır.

Word, excel, powerpoint ve daha birçok uygulama için office ürünlerimize bakabilirsiniz.

Renk

Belgeleriniz için doğru renk şemasına sahip olmak çok önemlidir.

İki farklı renk arasındaki kontrast, birbirini tamamlama şekli gibi şeyleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Bazı renkler diğerlerinden daha hızlı dikkat çektiğinden, bunlar okuyucularınızın belgelerinizi algılama biçimini değiştirebilir.

Metninizin belirli kısımlarını vurgulamak için renkleri kullanabilir, böylece bunun önemli bir kısım olduğunu ima edebilirsiniz. Doğru renkleri kullanarak hiçbir önemli bilginin göz ardı edilmediğinden emin olabilirsiniz, ancak hangi renklerin bir araya geldiğinden emin değilseniz endişelenmenize gerek yok.

Word temaları kullanılarak , temanın kendisi zaten yalnızca tatmin edici bir etki veren renkleri içerecek şekilde dikkatlice bir araya getirilmiştir.

Yazı Tipi

Word belgelerinde en önemli şeylerden biri yazı tipi seçiminizdir .

Farklı belgeler için farklı yazı tipleri uygundur, örneğin Times New Roman, Georgia, Calson veya Palatino gibi serif yazı tiplerini kullanırken resmi bir rapor yazmak büyük başarı sağlayabilirken, gayri resmi belgeler genellikle Arial, Calibri gibi sans-serif yazı tipleriyle yetinir. , Verdana veya Tahoma.

Her paragrafı ve başlığı kendiniz biçimlendirmek zorunda kalmadan tüm belgenizi hızlı bir şekilde değiştirebildikleri için Word temalarını kullanarak farklı yazı tiplerini hızlı bir şekilde test edebilirsiniz .

Tablolar ve Grafikler

Bazen sahip olduğunuz bilgileri düzgün bir şekilde göstermek için kelimelerden daha fazlasına ihtiyacınız vardır.

Tabloları ve grafikleri kullanarak, karmaşık verileri anlaşılır bir şekilde görüntülerken belgelerinize hızla görsel ilgi katabilirsiniz.

Bazen bir resim bin kelimeye bedeldir ve bu tablolar için de geçerlidir.

Grafik

Raporunuzun görsel olarak çekici olduğundan emin olmak için , belgelerinizin önemli ölçüde daha iyi görünmesini sağlayan küçük ayrıntılar eklemek için Word’ün sağladığı varlıkları kullanabilirsiniz.

Bunlar, madde işaretleri, yatay çizgiler, arka plan resimleri, vurgulamalar, üstbilgiler ve altbilgileri içerir.

Bu basit grafikler, raporunuzun kalitesini önemli ölçüde artırabilir.

Görüntüler

Belgelerinizi daha çekici kılmak ve çeşitli konularda daha kolay sindirmek için resim eklemek her zaman iyi bir seçimdir.

Word temaları çoğu zaman size bazı özelleştirilmiş resimler de verir; örneğin, resimlerinize aynı kenarlığı, gölgeyi ve filtreyi uygulamanıza gerek kalmadan, siz bir tema seçtiğinizde bunlar otomatik olarak raporunuzdaki her resme uygulanır.

Kaynak:https://softwarekeep.com/blog/5-essential-word-themes-to-make-your-next-report-quicker-part-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir