Office, PowerPoint

PowerPoint Görüntüleyici Nedir? (2. Bölüm )

PowerPoint

PowerPoint Görüntüleyici Nedir? Nasıl Kullanabilirim?

Zorlu bir öğrenme eğrisi olmadan inanılmaz derecede muhteşem ve profesyonel görünümlü sunumlar oluşturabilen güçlü bir araca mı ihtiyacınız var?

Microsoft PowerPoint en iyi seçenektir.

Her beceri düzeyinden herkesin sunumları, fotoğraf albümlerini bir araya getirmesine ve çok çeşitli öğeleri kullanarak bir şeyler tasarlamasına olanak tanır. Görüntüler gibi farklı öğeleri, metni görüntülemenin yaratıcı yollarını, efektleri kullanabilir ve hatta sunumlarınıza müzik ve ses uygulayabilirsiniz.

Tüm bu inanılmaz özellikler, PowerPoint’in bugün endüstri standardı olan bir uygulama haline gelmesine olanak sağladı ve bunun daha uzun yıllar boyunca bu şekilde kalacağını tahmin ediyoruz.

PowerPoint’in muazzam popülaritesi nedeniyle, çarpıcı slaytlar oluşturmak ve düşüncelerinizi profesyonel bir şekilde göstermek için ona her zaman güvenebilirsiniz. Ancak, endişelenmeniz gereken şey, sıkı çalışmanızı sunma şeklinizdir.

Word, excel, powerpoint ve daha birçok uygulama için office ürünlerimize bakabilirsiniz.

PowerPoint Görüntüleyici Nedir?

PowerPoint çağımızın önde gelen sunum aracı olmasına rağmen, bazı insanlar Microsoft Office uygulamalarını kullanmak istemez , bu da kolayca zorluklarla karşılaşabileceğiniz anlamına gelir. Bu durumda, gösterim için kullanmak istediğiniz yerel makinede PowerPoint kurulu olmasa bile sunumlarınızı gösterebilmenin yollarına ihtiyacınız olabilir .

Ancak panik yapmanıza gerek yok. Microsoft dışı kullanıcılar bile, onlara erişmek için doğru araçları kullanırsanız sunumlarınızı görüntüleyebilir ve takdir edebilir.

Kuşkusuz geçmişte, Microsoft uygulamasıyla yapılmış bir sunumu açmaya çalışırken PowerPoint yüklü olmayan bir bilgisayarda birçok sorun ortaya çıktı, ancak günümüzde bu sorunun birçok çözümü var.

Pek çok üçüncü taraf yazılımı, PowerPoint sunumlarını görüntüleme yeteneği sunar, ancak bunlar genellikle feci sonuçlara yol açabilir ve sunumunuzu olması gerektiği gibi neredeyse tanınmayacak şekilde görüntüleyebilir. Söylediklerinin aksine, bu uygulamaların çoğu, özellikle de daha yeni sürümler olmak üzere PowerPoint ile tamamen uyumlu değildir; pek çok yeni özelliğin, geçişin, efektin ve animasyonun olmaması genellikle sunumunuzun kusurlu görünmesine neden olur.

Neyse ki Microsoft bu sorun için bir çözüm geliştirdi ve buna PowerPoint Viewer adını verdi. Tamamen ücretsiz bir araçtır ve herhangi bir bilgisayarın PowerPoint sunumlarını görüntülenmeleri amaçlandığı şekilde görüntülemesine olanak tanır.

2010 yılında geliştirildiği ve PowerPoint 2010’un yayınlanmasından sonra eklenen özellikleri desteklemediği için her soruna çözüm olmasa da, yine de hızlı bir şekilde edinebilir ve sunumlarınızı olabildiğince doğru bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Nasıl Kullanabilirim?

Morp geçişi gibi herhangi bir yeni özellik kullanmadıysanız, her şey bozulmadan kalacak ve büyük ekranda düzgün bir şekilde görüntülenecektir.

PowerPoint Görüntüleyici yeterince iyi bir araç değilse, aralarından seçim yapabileceğiniz başka seçenekleriniz de vardır. Örneğin, sunumun depolandığı Microsoft hesabınızda oturum açmak için görüntüleme sırasında çalışan bir internet bağlantınız varsa , PowerPoint Online sunumları görüntülemek için kullanılabilir.

Bonus olarak, sunumlarınızı ondan bile düzenleyebilirsiniz! Windows 10 kullanıcıları, Windows 10 ile çalıştırılan her bilgisayara varsayılan olarak yüklenen bir PowerPoint okuyucu olan PowerPoint Mobile’ı da kullanabilir .

 

Kaynak:https://softwarekeep.com/blog/what-is-powerpoint-viewer-how-can-i-use-it-part-2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir