Office, PowerPoint

PowerPoint Görüntüleyici Nedir? (1. Bölüm)

PowerPoint

PowerPoint Görüntüleyici Nedir? Nasıl Kullanabilirim?

Microsoft PowerPoint, amacı veya konusu ne olursa olsun çarpıcı sunumlar oluşturmak zorunda olan herkes için inanılmaz derecede yararlı bir araçtır.

Giriş seviyesindeki kullanıcıların bile özel efektler, geçiş animasyonları kullanarak, resim ekleyerek ve hatta metin biçimlendirerek görsel olarak hoş, pürüzsüz sunumlar oluşturmasına olanak tanıyan kullanımı kolay arayüz.

Word, excel, powerpoint ve daha birçok uygulama için office ürünlerimize bakabilirsiniz.

PowerPoint Görüntüleyici Nedir?

PowerPoint hemen hemen her şey için kullanılabilir: bilgilendirici bir sunum yapmak, iş planlarını açıklamak, hatta fotoğraf albümleri oluşturmak bile kolayca yapılabilir, bu da PowerPoint’i sunum araçları söz konusu olduğunda en çok bilinen ve kullanılan yazılım haline getirir.

PowerPoint’in en önemli satış noktalarından biri, sunumları olmasını istediğiniz şekilde özelleştirebilmeniz ve hazırlayabilmenizdir. Slaytlarınızdaki her küçük öğe özelleştirilebilir, ekrandaki herhangi bir konuma sürüklenebilir, yeniden boyutlandırılabilir, döndürülebilir ve üzerinde çalıştığınız öğenin türüne bağlı olarak konturlar, gölgeler, parlama, animasyonlar ve çok daha fazlası gibi çeşitli efektler uygulayabilirsiniz. ile birlikte.

Bu, çalışmanızı görüntülenmesi amaçlanan şekilde gösterebilmenin hayati önem taşıdığı anlamına gelir. Microsoft Office uygulamaları temelde bu gün ve çağda endüstri standardı olduğundan , PowerPoint kreasyonlarınızı izleyicilere sunmanız gerektiğinde büyük olasılıkla herhangi bir zorlukla karşılaşmazsınız .

Ancak bu, sorunları engellememeniz gerektiği anlamına gelmez.

Microsoft uygulamalarının kapsadığı alanlarda çalışan uzmanların çoğu tarafından tavsiye edilse de, herkes işini yapmak için Microsoft Office yazılımını kullanmaz.

Microsoft uygulamaları çoğu zaman yalnızca diğer Microsoft yazılımlarıyla çalıştığından, PowerPoint projenizi sunmak için kullanılan bilgisayarda PowerPoint yüklü değilse, dosyalarınızı açamayacaksınız ve bu nedenle sunumu herhangi birine göstermeniz engellenecektir.

Ancak Microsoft bunu düşünmüş ve bu talihsiz durumla karşılaşsanız bile bir çözüm uygulamıştır: PowerPoint Viewer. PowerPoint Viewer’ı neden kullanmalısınız diye sorabilirsiniz. Cevap oldukça basit. PowerPoint’ten kaynaklanan dosyaları açmak ve oynatmak için oluşturulmuş birçok başka uygulama olsa da, çoğu zaman bu konuda korkunç bir iş çıkarırlar.

Nasıl Kullanabilirim?

PowerPoint çok sayıda ısmarlama varlık ve sunularınızı şekillendirmenin benzersiz yollarını kullandığından, diğer uygulamalar büyük olasılıkla projenizin her bir parçasını düzgün bir şekilde görüntülemekle uyumlu olmayacaktır. Bu ilk başta çok büyük bir şey gibi gelmeyebilir, ancak düşünürseniz, tek bir öğenin bile yanlış yerleştirilmesi, slaytınızın tamamının orijinal yaptığınızdan tanınmaz hale gelmesine neden olabilir.

PowerPoint dosyalarıyla uyumluluk sunan birçok üçüncü taraf uygulamanın aksine, PowerPoint Viewer, Microsoft tarafından diğer uygulamaların sunumunuzu düzgün şekilde görüntüleyememesi sorununu ortadan kaldırmak için yapılmış bir araç olduğundan, sunumunuzu gerçekten oluşturulduğu şekilde gösterecektir. iş. Kusursuz piksel doğruluğu sunar, geçişler pürüzsüz ve sağlam kalır ve efektleriniz PowerPoint’te olduğu gibi parlar. PowerPoint Görüntüleyici tamamen ücretsiz bir uygulamadır ve herhangi bir zamanda Microsoft’tan edinilebilir, bu da onu PowerPoint sunumları için en güvenli ve en erişilebilir görüntüleyici uygulaması yapar.

 

Kaynak:https://softwarekeep.com/blog/what-is-powerpoint-viewer-how-can-i-use-it-part-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir