Office

Ofis Öğrenci ve İş Arasındaki Fark

Ofis Öğrencisi ve İş Arasındaki Fark

Microsoft’un Office üretkenlik uygulamaları paketi , Office Ev ve Öğrenci ve Office Ev ve İş gibi çeşitli paketler veya paketler halinde gelir. Her ikisinin de Word, Excel, Powerpoint ve OneNote gibi temel uygulamaları vardır. Ancak Öğrenci paketi ile Business Suite arasındaki temel fark, beraberinde gelen uygulamalardır. Örneğin Office Öğrenci, Office İş’te bulabileceğiniz Outlook, Access ve Publisher uygulamalarına sahip değildir. SO, Ofis Öğrenci ve İş Arasındaki Fark nelerdir ?

Microsoft Office nedir ?

Microsoft Office , masaüstü üretkenlik uygulamalarının yanı sıra istemci ve sunucu yazılımları ile Microsoft tarafından geliştirilen ve yayınlanan birçok farklı hizmetten oluşan kullanışlı bir koleksiyondur.

Başlangıçta can sıkıcı manuel görevlerin bilgisayarlaştırılması amaçlandığından, insanlar dünya çapında Office uygulamalarını kullanıyor ve Microsoft hala bu önermeyi sunsa da Office, kurumsal ortamlarda kullanılan bir uygulamadan daha fazlası haline geldi.

Bir makale yazmak için bir programa, kişisel notlar yazmak için veya büyük bir veri tabanı düzenlemeye ihtiyacınız olsun, farklı Office uygulamaları size her konuda yardımcı olabilir.

Ancak bu, satın aldığınız Office sürümünün neler yapabileceğini ve içinde sunulan özelliklerin satın alma fiyatına değip değmeyeceğini bilmeniz gerektiği anlamına gelir.

Office birçok farklı sürümde satıldığından, erişim sağlayabileceğiniz uygulamalar satın aldığınız ürüne göre değişir. Örneğin, kişisel hayatınızı ve e-postalarınızı yönetmenize olanak sağlayan Outlook, her Office paketinde bulunmaz. Benzer şekilde, Microsoft Publisher ve Microsoft Access’i kullanmak istiyorsanız, her ikisinin de PC’ye özel yazılımlar olduğunu ve örneğin bir Mac cihazında kullanılamayacağını göz önünde bulundurmalısınız.

Skype Kurumsal gibi hizmetlere veya daha yüksek miktarda OneDrive bulut depolama alanına erişmek için Office’in üst düzey bir sürümüne de ihtiyacınız var.

Yine de kendinize şu soruyu sorun: Herhangi bir iş yürütmüyorsanız, tüm bunlara gerçekten ihtiyacınız var mı? Bu makale, gelişmiş hizmetler ve daha fazla uygulama için daha fazla ödeme yapmaya değip değmeyeceğine karar vermenize yardımcı olacaktır.

Bir işletmenin parçası olsanız veya işletiyor olsanız bile, birden fazla stok tutma biriminin uygun maliyetli satın alınması söz konusu olduğunda, çeşitli sürümlerin farklılıklarına bakmak her zaman iyi bir şeydir.

Yukarıda bahsedildiği gibi Microsoft, Office serisinin birçok sürümünü sunar; şirketinizin ihtiyaçlarını karşılayan ve en düşük fiyatı sunanı bulmak için zaman ayırın.

Bu, gerekenden fazlasını ödemek istemiyorsanız önemlidir; bu, küçük işletmelerin bile bir servet harcamaktan endişe etmeden Microsoft Office’i kullanma şansına sahip olduğu anlamına gelir.

Şimdi, Office Öğrencisi ile Office Business arasındaki temel farkları inceleyelim.

Word, excel, powerpoint ve daha birçok uygulama için office ürünlerimize bakabilirsiniz.

Uygulamalar

Uygulamalar, Microsoft Office paketini oluşturan şeylerdir, bu nedenle Microsoft’tan satın almaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli şey budur.

Bu uygulamaların tümü birçok farklı şekilde kullanılır ve ister iş ve profesyonel amaçlarla isterse okul için bir makale yazmak veya bir tatil hakkında bir fotoğraf albümü tasarlamak gibi sıradan bir şey için olsun, birden çok farklı alanda güçlü yetenekler sağlayabilir.

Office Student ve Office Business söz konusu olduğunda , uygulamalar çok farklı değildir, ancak farkın gerçekte ne olduğuna bir göz atmak önemlidir.

Hem Office Öğrenci hem de Office İş’te mevcuttur

Word

Microsoft Word , Microsoft tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir kelime işlemci yazılımıdır. Müşterilere en yüksek kalitede yayınlama yetenekleri sağlar ve kelime işleme söz konusu olduğunda en yaygın kullanılan programlardan biridir.

Word’ün birincil işlevi kelime işlemedir ve en başından beri bu önermeyi yerine getirmek için tasarlanmıştır ve yetenekler her geçen gün daha da büyümüştür.

Word’deki sayısız araç, belgelerinizi görsel olarak çekici kılmak için güçlü biçimlendirme araçları sağlarken dilbilgisi hatalarından veya yanlış yazımlardan hızlı bir şekilde kurtulmak için Otomatik Düzelt’i kullanarak belgelerinizi profesyonel bir şekilde yazmanıza yardımcı olurken, aynı zamanda size belgeye renk katma şansı verir. görüntüler, vektörler, simgeler, 3B modeller ve çok daha fazlası.

Belgelerinizi çeşitli yollarla paylaşabilir ve hatta Word’ün en yeni sürümünü kullanıyorsanız diğer kişilerle gerçek zamanlı olarak işbirliği yapabilirsiniz.

Yeni, tümleşik çevirmen özelliği, yabancı dilde yazılmış belgeleri Word’den çıkmak zorunda kalmadan kolayca anlamanıza olanak tanır. Çevirmek istediğiniz metni vurgulayın ve çevirmek istediğiniz dili seçmek için aracı seçin.

Öğrenme Araçları, belgeleri okumayı gözleri yormayan kolay erişim özellikleri sağlar. Sütun Genişliği ile satır uzunluğunu ayarlayabilir ve benzer şekilde Metin Boşluğu ile kelimeler, karakterler ve satırlar arasındaki aralığı artırabilirsiniz. Sayfa Rengi ile metnin daha az göz yorgunluğuna neden olmasını sağlamak için sayfalarınızın rengini değiştirin.

Öğrenme Araçları, belgeleri okumayı gözleri yormayan kolay erişim özellikleri sağlar. Sütun Genişliği ile satır uzunluğunu ayarlayabilir ve benzer şekilde Metin Boşluğu ile kelimeler, karakterler ve satırlar arasındaki aralığı artırabilirsiniz. Sayfa Rengi ile metnin daha az göz yorgunluğuna neden olmasını sağlamak için sayfalarınızın rengini değiştirin.

Bu yeni işbirliği araçları, belgenizin çeşitli şekillerde daha kolay paylaşılmasını içerir. Açılır menüden kişileri seçebilir veya belgenizi paylaşmak istediğiniz kişinin adını veya e-posta adresini girebilir ve onları çalışmanızı görüntülemeye veya birlikte düzenlemeye davet edebilirsiniz. Çalışmanızı paylaştıktan sonra yardımcı editörlerin değişiklikleri adlarıyla birlikte gerçek zamanlı olarak görünür ve ekipler halinde çalışmayı kolaylaştırır.

Powerpoint

Microsoft Powerpoint , bilgileri slayt gösterisi biçiminde görselleştirmek ve görüntülemek için kullanılan bir sunum programıdır.

Üç ana işlevi, metin biçimlendirme için gelişmiş bir düzenleyici, yöntemler ve kullanıcıların grafik görüntüleri eklemesine ve hatta değiştirmesine, düzenlemesine veya manipüle etmesine, videolar, 3B modeller, grafikler, animasyonlar ve görsel efektler gibi diğer ortamları eklemesine olanak tanıyan araçları içerir. sunum slaytlarınızın görünümünü öne çıkaran, ancak profesyonel ve amacınıza sadık kalan çeşitli seçeneklere sahip bir slayt gösterisi sistemi.

Powerpoint, Microsoft Office paketinin içerdiği bir üründür ve diğer birkaç Microsoft uygulamasıyla birlikte satın alınabilir, ancak bağımsız bir ürün olarak da satın alınabilir.

Powerpoint başlangıçta yalnızca Macintosh bilgisayarlar için kullanılabilecek şekilde geliştirildi, ancak Microsoft yazılımı orijinal geliştiricilerinden satın aldığında Windows için de kullanılabilir hale geldi.

PowerPoint son derece yaratıcı ve esnek bir programdır ve çalışmanızı potansiyel yatırımcıların önünde, bir ders sırasında gösterirken veya sadece fikirlerinizi iş arkadaşlarınıza sunarken size verimli bir yazışmayı garanti edebilen bir programdır. Powerpoint, kullanmanız gereken bir düzine araç içerir.

Yeteneklerinizi geliştirecek ve mesajınızı etkili bir şekilde iletmenizi sağlayacaklardır. Estetik görsel tasarım, animasyonlar, resimsel hareket, sinematik geçişler, 3D modeller, semboller ve çok daha fazlası ile düşüncelerinizi ve fikirlerinizi iletin.

Kendinden emin bir şekilde sunum yaptığınızdan emin olmak için birkaç tıklamayla sunumlarınıza hayat vermenizi sağlamak için canny inovasyonuna bir şans verin.

Powerpoint’in en çok kullanılan özelliklerinden biri, içeriğiniz ve slaytlarınız arasında inanılmaz derecede akıcı bir akış sağlamak için geçişlerdir, bu da hem görsel etki yaratmanıza hem de düşüncelerinizi gereksiz duraklamalar olmadan iletmenize yardımcı olur.

Bu geçişlerin uygulanması kolaydır ve giriş düzeyindeki müşterilerin bile Powerpoint’ten tam olarak yararlanabilmesini sağlar. Uygulama, tümü farklı türde bir etki sergileyen oldukça büyük miktarda temel geçişle birlikte gelir, ancak özel geçişleri (ve diğer varlıkları) yükleme seçeneği de herkes için mevcuttur.

Powerpoint 2019’da, kullanıcıların bir slayttan diğerine geçerken öğeleri kolayca canlandırmasını sağlayan Morph adlı yeni bir geçiş eklendi.

Dijital mürekkepleme özellikleri artık ihtiyaçlarınıza uygun kişisel bir kalem seti seçmenize ve özelleştirmenize olanak tanır. Bir dizi kalem, fosforlu kalem ve kurşun kalem arasından seçim yapabilir ve ihtiyaçlarınıza uygun araçlar oluşturmak için seçeneklerini değiştirebilirsiniz.

Aralarından seçim yapabileceğiniz toplam beş kalem kalınlığı ayarı, renk seçeneği ve çeşitli mürekkep efektleri vardır.

Desteklenen bir dijital kalem kullanıyorsanız, kaleminizi eğmenize ve kağıt üzerinde kurşun kalemle benzer bir gölgeleme efekti elde etmenize olanak tanıyan bir Kalem Dokusu seçme seçeneğiniz vardır.

Excel

Microsoft Excel , elektronik tablolar oluşturmak için kullanılan bir programdır ve basit ve hızlı bir şey olsun ya da daha karmaşık denklemler ve beyin çalışması gerektiren her türlü hesaplamayı yapmak gibi diğer yeteneklere sahiptir.

Ayrıca müşterilere farklı türde grafikler, pivot tablolar oluşturma ve Uygulamalar için Visual Basic adlı bir makro programlama dili kullanma yeteneği sağlar.

Excel, son derece kullanışlı, kullanımı kolay ve profesyonel yeteneklere sahip dev bir listesi sayesinde artık birçok platformda önde gelen ve en çok kullanılan uygulamalardan biridir ve yıllar içinde elektronik tablo oluşturma konusunda bir endüstri standardı haline gelmiştir.

Microsoft Office Suite’in bir parçasıdır ve aracılığıyla veya bağımsız bir ürün olarak edinilebilir.

Excel’in en yeni sürümünde, her bir çalışma sayfası bir milyon satırı ve 16000’den fazla sütunu tutabilir; yatay satırlar sayılarla etiketlenirken, dikey sütunlar alfabenin harfleriyle tanımlanabilir. 26’dan sonraki sütunlar iki veya daha fazla harfle tanımlanır.

Excel’in hücreleri sayıları, metinleri, tarihleri ​​ve saatleri, Boole değerlerini ve formülleri veri olarak tutabilir.

Microsoft, çalışmanız sırasında size yardımcı olmak için Excel’in yetenekli olduğu yerel işlevleri 6 yeni işlevle genişletti.

Bu işlevlerden bazıları, daha önce Excel’de zaten var olanların geliştirilmiş sürümleridir, ancak müşterilerin üretkenliği hızlandırması ve Excel’i kullanmayı daha da kolaylaştırması için bazı yeni araçlara erişilebilir.

Excel’e Harita çizelgeleri ve Huni çizelgeleri adları altında iki yeni çizelge eklenmiştir.

Harita grafiği oldukça açıklayıcıdır; ülkeler, eyaletler, ilçeler ve hatta posta kodları gibi coğrafi bölgelerdeki kategorileri ve hacimleri gösteren bir grafik oluşturabilirsiniz.

Funner grafikleri, birden çok işlem aşamasındaki değerleri gösterir. Değerler zamanla azaldıkça veya arttıkça, verilerinizin çubukları bir huniye benzemeye başlar, dolayısıyla adı da buradan gelir.

Simgeleri ve Ölçeklenebilir Vektör Grafikleri (SVG) dosyalarını projelerinize kolayca ekleyebilirsiniz. Bu simgeleri eklemeyi seçtiğinizde, Microsoft’un sağladığı 25’ten fazla kategoride profesyonelce yapılmış simgeler kitaplığından seçim yapma erişiminiz olur.

Aynı anda eklemek için birden çok simge seçebilirsiniz ve simgeleriniz çalışma sayfanıza girdikten sonra yeniden boyutlandırarak, döndürerek, renkleri değiştirerek ve diğer çeşitli görsel efektleri uygulayarak bunları çeşitli şekillerde düzenleme olanağına sahip olursunuz.

Yalnızca Office İş’te kullanılabilir

Görünüm

Outlook , kişisel bilgilerinizin yönetimini sağlayan bir uygulamadır. Esas olarak e-posta gönderme yetenekleri için kullanılmasına ve yaygın olarak kabul edilmesine rağmen, yaygın inanışın aksine, bir e-posta gönderme istemcisinden çok daha fazlasıdır.

Outlook ayrıca hayatınızın farklı bölümlerini takip etmenize yardımcı olacak takvim, kişisel günlük, not alma aracı, kişilerinizin ve görevlerinizin yönetimi ve hatta biraz web’de gezinme seçeneği gibi başka özellikler ve yetenekler içerir.

Şu anda diğer Microsoft uygulamalarının yanı sıra Microsoft Office paketi aracılığıyla edinilebilir ve bağımsız bir program olarak kullanılabilir veya Microsoft Exchange Server ve Microsoft SharePoint Server ile birlikte çalışarak hızlı, güvenli ve verimli bir şekilde ihtiyaç duyan kuruluşlara yönelebilir. gelen kutularını, takvimleri veya diğer veri türlerini kendi aralarında paylaşın.

Sistem gereksinimleri

Benzer süitler olmasına rağmen, sistem gereksinimleri arasında küçük bir fark vardır. Bu sürümlerin her ikisi de çoğunlukla aynı gereksinimlere sahip olsa da, Office Business’ın bazı özellikleri daha fazla kurulum ve benzeri gerektirir.

Bu sürümlerin her ikisinin de Windows ve Mac işletim sistemlerinde çalışabileceğini unutmamak önemlidir; bu, Office’i hangi sistemde çalıştırdığınıza bağlı olarak gereksinimlerin farklı şekilde ele alınması gerektiği anlamına gelir.

Hem Office Öğrencisi hem de Office Business için gereklidir

  • Windows: 1,6 gigahertz (GHz) veya daha hızlı, 2 çekirdekli
  • macOS: Intel işlemci
  • Windows: 4 GB RAM; 2 GB RAM (32 bit)
  • macOS: 4 GB RAM
  • Windows: 4,0 GB kullanılabilir disk alanı
  • macOS: 10 GB kullanılabilir disk alanı, HFS+ sabit disk biçimi
  • Windows: 1280 x 768 ekran çözünürlüğü
  • macOS: 1280 x 800 ekran çözünürlüğü
  • Windows: Grafik donanım hızlandırması, Windows 10 için WDDM 2.0 veya üzeri ile DirectX 9 veya üzerini gerektirir.
  • macOS: Grafik gereksinimi yok

Kaynak:https://softwarekeep.com/blog/difference-between-office-student-and-business

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir