Office

Office 2016 ve 2019 Arasındaki Fark

Office 2016 ve 2019 Arasındaki Fark

Microsoft Office nedir?

Office 2016 ve 2019 ‘ u incelemeye başlamadan önce, tam olarak ne olduğunu bilmemiz önemlidir.

Microsoft Office , Microsoft’un sunduğu farklı uygulamalardan oluşan bir pakettir ve bunların tümü hem profesyonel ortamlarda hem de kişisel kullanımda kullanışlıdır ya da büyük ve küçük ölçekli işletmelerin yanı sıra işletmeler için işle ilgili görevlere daha fazla odaklanır.

Office paketi, tümü farklı şeyler sunan birçok farklı sürüm ve sürümde gelir ve bu nedenle, sunulan çeşitli seçenekler nedeniyle Office’in çok daha geniş bir kitleye hitap etmesini sağlar.

Her sürümde bulunabilen üç klasik Office uygulaması vardır: Word, Excel ve PowerPoint; ancak bu unutulmaz ve sevilen uygulamaların ötesindeki her şey de gerçekten yararlıdır.

Satın aldığınız Microsoft Office türüne bağlı olarak aşağıdakiler gibi uygulamalara erişim sağlayabilirsiniz.

  • Özel hayatınızı ve e-postalarınızı yönetmenizi sağlayan Outlook,
  • Bir notun önemli kısımlarını çizmek, el ile yazmak veya işaretlemek için dijital mürekkep araçlarını kullanma ek özelliği ile notlarınızı düzenli bir şekilde takip etmek için OneNote
  • Microsoft Publisher ve Microsoft Access, PC’ye özel yazılımlardır, ancak yine de Office paketinin parçalarıdır.

Ayrıca, Microsoft hesabınıza erişiminiz olduğu sürece temelde herhangi bir cihaz ve platformdan hareket halindeyken belgelerinizle çalışmanıza olanak tanıyan Skype Kurumsal hizmetini edinme veya çeşitli Office uygulamalarının kompakt çevrimiçi sürümlerini kullanma seçeneğiniz de vardır.

Word, excel, powerpoint ve daha birçok uygulama için office ürünlerimize bakabilirsiniz.

Yükseltmeyi düşünün

Office 2019 , daha fazla yetenek ekleyerek ve masaya yeni araçlar getirerek Office 2016’nın zaten gelişmiş özelliklerini geliştirir.

Office 2019 tek seferlik bir sürüm olduğundan, Office 2019’da bulunmayan çok daha fazla özellik sağladığından ve Office 2019’un şirket içi sürümlerinden daha kolay erişildiğinden Office 365’e abone olmayı düşünmeniz gerektiğini bilmeniz önemlidir.

Bununla birlikte, Office 2019’a yükseltmeye veya Office 365 aboneliği satın almaya karar verseniz de vermeseniz de, Office 2016’nın bulut desteği Ekim 2020’de sona ereceği için mümkün olan en kısa sürede kullanmayı bırakmanız önerilir.

Uygulamalardaki yeni özellikler

Office 2016 daha eski bir sürümdür, bazı önemli farklılıklar, Microsoft’un Office 2019’da yaptığı iyileştirmeler ve değişiklikler ve içinde bulunan uygulamalar olarak belirlenebilir.

Her zaman olduğu gibi, pakette bulunan her uygulama bir güncelleme aldı; bu, yeni özellikler, mevcut olanlarda değişiklikler, tasarım revizyonları ve kullanıcıların kolaylıkla daha verimli çalışmasına olanak tanıyan genel kalite değişiklikleri anlamına geliyor.

Uygulamaları inceleyeceğiz ve kolayca fark edilebilen tasarım ve düzen değişiklikleri dışında Office 2016 ve Office 2019 sürümleri arasında bulunabilecek her değişikliği listeleyeceğiz.

Microsoft Word

Word 2019, kullanıcılara yalnızca kelime işlemci özelliklerinin ötesinde yeni, heyecan verici özellikler sunar, çünkü bu güncelleme aynı zamanda çalışmanızı paylaşmayı kolaylaştırmaya odaklanır ve size diğer ekip üyeleriyle birlikte çalışma seçeneği sunar ve dijital mürekkepleme için daha fazla destek ekler, öğrenme araçları sağlar ve kitap benzeri navigasyon.

Bu erişilebilirlik sorunlarını çözmenize yardımcı olmak için, belgenizin yardım almadan zor zamanlar geçirebilecek kişiler için kolayca okunabilir ve düzenlenebilir olup olmadığını kontrol etmenize olanak tanıyan tek tıklamayla Erişilebilirlik Denetleyicisi de eklenmiştir.

Yeni işbirliği araçları, belgenizin çeşitli şekillerde daha kolay paylaşılmasını içerir. Açılır menüden kişileri seçebilir veya belgenizi paylaşmak istediğiniz kişinin adını veya e-posta adresini girebilir ve onları çalışmanızı görüntülemeye veya birlikte düzenlemeye davet edebilirsiniz.

Çalışmanızı paylaştıktan sonra yardımcı editörlerin değişiklikleri adlarıyla birlikte gerçek zamanlı olarak görünür ve ekipler halinde çalışmayı kolaylaştırır. Ayrıca bir dosyada yapılan değişiklikleri izleyip inceleyebilir ve dosyaya herhangi bir zarar gelmediğinden emin olmak için bu değişiklikleri manuel olarak kabul edebilirsiniz.

Dijital kalem desteği de daha pratik hale geldi; özelleştirilebilir bir kalem, kurşun kalem ve fosforlu kalem seti, dijital mürekkeplemenizi kolay ve hızlı bir şekilde kullanmanızı sağlar.

Görselle ilgili diğer özellikler, artık Word içinde eklenebilen ve düzenlenebilen Ölçeklenebilir Vektör Grafikleri (.svg dosyaları) desteği ve 3B modelleri içe aktarma ve düzenleme desteğidir.

Microsoft Excel

Excel’in en yeni Office 2019 sürümünde, her bir çalışma sayfası bir milyon satırı ve 16000’den fazla sütunu tutabilir; yatay satırlar sayılarla etiketlenirken, dikey sütunlar alfabenin harfleriyle tanımlanabilir.

26’dan sonraki sütunlar iki veya daha fazla harfle tanımlanır. Excel’in hücreleri sayıları, metinleri, tarihleri ​​ve saatleri, Boole değerlerini ve formülleri veri olarak tutabilir.

Simgeleri ve Ölçeklenebilir Vektör Grafikleri (SVG) dosyalarını projelerinize kolayca ekleyebilirsiniz. Bu simgeleri eklemeyi seçtiğinizde, Microsoft’un sağladığı 25’ten fazla kategoride profesyonelce yapılmış simgeler kitaplığından seçim yapma erişiminiz olur.

Aynı anda eklemek için birden çok simge seçebilirsiniz ve simgeleriniz çalışma sayfanıza girdikten sonra yeniden boyutlandırarak, döndürerek, renkleri değiştirerek ve diğer çeşitli görsel efektleri uygulayarak bunları çeşitli şekillerde düzenleme olanağına sahip olursunuz.

Excel 2019, belgenizdeki erişilebilirlik sorunlarını algılama ve çalışmanızı dışarıdan yardım almadan anlamakta güçlük çekebilecek veya tam olarak takdir etmelerini engelleyen engelleri olan kişiler için kolayca okunabilir ve düzenlenebilir olmasını sağlamak için değişiklikler öneren bir özellik içerir. işinizi algılamak.

Erişilebilirlik Denetleyicisi ile bu önerileri inceleyebilir ve tek tıklamayla belgenize uygulayabilirsiniz.

Microsoft, çalışmanız sırasında size yardımcı olmak için Excel’in yetenekli olduğu yerel işlevleri 6 yeni işlevle genişletti.

Bu işlevlerden bazıları, daha önce Excel’de zaten var olanların geliştirilmiş sürümleridir, ancak müşterilerin üretkenliği hızlandırması ve Excel’i kullanmayı daha da kolaylaştırması için bazı yeni araçlara erişilebilir.

Excel 2019’daki yeni işlevler, tümü size ve ekibinize farklı şekillerde yardımcı olan CONCAT, IFS, MAXIFS, MINIFS, SWITCH ve TEXTJOINT’tir.

Microsoft Powerpoint

Powerpoint’in en çok kullanılan özelliklerinden biri, içeriğiniz ve slaytlarınız arasında inanılmaz derecede akıcı bir akış sağlamak için geçişlerdir, bu da hem görsel etki yaratmanıza hem de düşüncelerinizi gereksiz duraklamalar olmadan iletmenize yardımcı olur.

Yeni Yakınlaştırma yeni aracı, slaydınızın farklı öğelerini veya bölümlerini yakınlaştırarak veya uzaklaştırarak sunumunuzu daha etkili ve dinamik hale getirmenize olanak tanır.

Sunumunuzun parçalarını bir kerede görmek için Özet Yakınlaştırma veya herhangi bir sırayla düzenlenmiş slaytlar arasında gezinmenizi, sunumunuzun ilerideki bölümlerini tekrar ziyaret etmenizi veya atlamanızı sağlayan sorunsuz bir geçiş sağlayan slayt yakınlaştırma gibi çeşitli farklı ön ayarlara sahiptir. akışınızı kesintiye uğratırken aynı zamanda seyir zevki yüksek bir animasyon sunuyor.

Powerpoint’in arka plan kaldırma özelliği de iyileştirmeler gördü; örneğin, araç artık genel arka plan alanını otomatik olarak algılayarak sizi görüntünüzün konusunun etrafına bir dikdörtgen çizmekten kurtarıyor.

Yoğun talep üzerine, Powerpoint artık metninizin bazı kısımlarını tamamen özelleştirilebilir vurgu renkleri ile vurgulamanıza ve vurgulamanıza yardımcı olmak için diğer çeşitli Microsoft ürünlerinde bulunana benzer bir metin vurgulayıcı aracına sahiptir.

Dijital mürekkepleme özellikleri artık ihtiyaçlarınıza uygun kişisel bir kalem seti seçmenize ve özelleştirmenize olanak tanır. Bir dizi kalem, fosforlu kalem ve kurşun kalem arasından seçim yapabilir ve ihtiyaçlarınıza uygun araçlar oluşturmak için seçeneklerini değiştirebilirsiniz.

Aralarından seçim yapabileceğiniz toplam beş kalem kalınlığı ayarı, renk seçeneği ve çeşitli mürekkep efektleri vardır.

Desteklenen bir dijital kalem kullanıyorsanız, kaleminizi eğmenize ve kağıt üzerinde kurşun kalemle benzer bir gölgeleme efekti elde etmenize olanak tanıyan bir Kalem Dokusu seçme seçeneğiniz vardır.

Microsoft Erişimi

Access artık Modern Grafikler, yeni Bağlantılı Tablo Yöneticisi, Koyu tema adlı görsel tema, Big Int ve Salesforce & Dynamics bağlayıcıları gibi yakın zamanda gördüğümüz birçok güncellemeyi içeriyor.

Access’in yeni özellikleri ve büyüyen kullanıcı tabanı, Microsoft’un uygulamanın yeni sürümü söz konusu olduğunda ekstra özen göstermesine neden oldu ve bu, içinde bulunan yeni özelliklerin uzun listesinde gösteriliyor.

Örneğin, Office şablonları sayfasında yer aldığı için artık Access şablonlarını kullanabilirsiniz – ister inanın ister inanmayın, daha önce sitede Access şablonlarını aramak için bir seçenek bile yoktu.

SQL Server Migration Assistant (SSMA), ODBC ve OLE DB sürücüsünün tümü, SQL Server desteği, Azure entegrasyonları ve diğer arka uç veritabanları gibi bu özelliklerin kullanımını optimize eden güncellemeler gördü.

Erişim artık çoğu Office sürümünde mevcuttur, yani Office 365 Ev, Bireysel, İş, İş Ekstra, ProPlus, E3 ve E5 sürümlerini satın alarak edinebilirsiniz.

Kaynak: https://softwarekeep.com/blog/difference-between-office-2016-and-2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir