Office

Office 2013 ve 2016 Arasındaki Fark

Office 2013 ve 2016 Arasındaki Fark

Microsoft Office nedir ?

Office’in farklı yayınlarını ve sürümlerini incelemeye başlamadan önce, tam olarak ne olduğunu bilmemiz önemlidir.

Microsoft Office , Microsoft’un sunduğu farklı uygulamalardan oluşan bir pakettir ve bunların tümü hem profesyonel ortamlarda hem de kişisel kullanımda kullanışlıdır ya da büyük ve küçük ölçekli işletmelerin yanı sıra işletmeler için işle ilgili görevlere daha fazla odaklanır.

Office paketi, tümü farklı şeyler sunan birçok farklı sürüm ve sürümde gelir ve bu nedenle, sunulan çeşitli seçenekler nedeniyle Office’in çok daha geniş bir kitleye hitap etmesini sağlar.

Her sürümde bulunabilen üç klasik Office uygulaması vardır: Word, Excel ve PowerPoint; ancak bu unutulmaz ve sevilen uygulamaların ötesindeki her şey de gerçekten yararlıdır.

Satın aldığınız Microsoft Office türüne bağlı olarak aşağıdakiler gibi uygulamalara erişim sağlayabilirsiniz.

  • Özel hayatınızı ve e-postalarınızı yönetmenizi sağlayan Outlook,
  • Bir notun önemli kısımlarını çizmek, el ile yazmak veya işaretlemek için dijital mürekkep araçlarını kullanma ek özelliği ile notlarınızı düzenli bir şekilde takip etmek için OneNote
  • Microsoft Publisher ve Microsoft Access, her ikisi de PC’ye özel yazılımlardır, ancak yine de Office paketinin parçalarıdır.

Ayrıca, Microsoft hesabınıza erişiminiz olduğu sürece temelde herhangi bir cihaz ve platformdan hareket halindeyken belgelerinizle çalışmanıza olanak tanıyan Skype Kurumsal hizmetini edinme veya çeşitli Office uygulamalarının kompakt çevrimiçi sürümlerini kullanma seçeneğiniz de vardır. ve internet bağlantısı.

Word, excel, powerpoint ve daha birçok uygulama için office ürünlerimize bakabilirsiniz.

Office 2013 ve Office 2016 Arasındaki Temel Farklılıklar

Office Office 2013’ün aksine Office 2016 , ekipler halinde çalışma becerinizi geliştiren yeteneklere sahiptir.

Bu, sizi ve iş arkadaşlarınızı, ailenizi, arkadaşlarınızı veya grubunuzu bir araya getirir ve tamamen farklı konumlardan bile birbirinizle çalışmayı deneyimlemenizi sağlar.

Office 2013, dosyaları paralel olarak düzenlemenize izin veren temel bir birlikte yazma özelliğine zaten sahipken, Office 2016 bunu bir sonraki seviyeye taşıyor, özellikle Word’de, birlikte çalıştığınız kişilerin değişikliklerini ve yazımlarını görebildiğiniz, gerçek zamanda.

Skype entegrasyonu sayesinde artık Office’ten ayrılmanıza gerek kalmadan doğrudan dokümanlarınızdan anlık ileti gönderebilir, ekranınızı paylaşabilir, konuşabilir veya görüntülü sohbet başlatabilirsiniz. Skype Toplantıları hem Office 2013 hem de Office 2016’da mevcuttur.

Herhangi bir zamanda Office belgelerine erişmesi gereken bir kişiyseniz, Office 2016’ya yükseltme kesinlikle düşünmeniz gereken bir şeydir.

Hareket halindeyken doğrudan mobil cihazınızdan dosyalarınıza erişmenizi ve dosyalarınızla çalışmanızı sağlayan bir dizi Office mobil uygulamasıyla Office’e her yerden erişebilirsiniz.

Bunlar Android, iOS ve Windows cihazlarda kullanılabilir. Bu Office Mobile uygulamaları dokunmatiktir, verimli çalışır ve tümü cihazınız için optimize edilmiştir.

Windows 10 kullanıcıları, Office 2016’da da bir dizi iyileştirme ve yeni özellik görebilir.

Office 2013, Windows 10’da mükemmel bir şekilde çalışmasına ve hatta yerleşik bir OneDrive depolamasına sahip olmasına rağmen, Office ile çalışma deneyimi söz konusu olduğunda diğer departmanlardan yoksundur.

Office 2016’da, Cortana’yı kullanma ve toplantı hazırlama veya dosyalarınıza erişme ve dosyalarınızı arama gibi yararlı görevleri gerçekleştirme olanağına sahipsiniz.

Dosyalarınızın güvenliği, Office’in hangi sürümünü satın almak istediğinize karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şeylerden biridir.

Office 2013’te Word, Excel, PowerPoint ve Outlook verilerinizi şifreleyebilirsiniz, ancak Visio veri şifrelemeye veya bilgilerinizin sızdırılma olasılığını büyük ölçüde azaltabilecek Veri Kaybını Önleme özelliğine erişiminiz yoktur.

Ek olarak, Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama Office 2016’da da mevcuttur.

Tıkla Çalıştır seçenekleri yalnızca Office 2016’da mevcuttur ve BT Yöneticileri için son derece yararlıdır. Ertelenen güncellemeler, ayda bir veya üç ayda bir olmak üzere ne zaman güncelleme yapmak istediğinize karar vermenizi sağlar.

Ayrıca, Office 2016’nın dağıtımından önce dört aya kadar doğrulama yapabilirsiniz. System Center Configuration Manager ile entegrasyon, güncellemelerin dağıtımı söz konusu olduğunda daha verimli olacak şekilde geliştirilmiştir.

Arka Plan Bilgisi Aktarım Hizmeti (BITS) adlı yeni bir özellik size çok daha iyi ağ trafiği yönetimi sağlayabilir ve basitleştirilmiş etkinleştirme yönetimi araçları, Office 365 Yönetim Portalı’na yöneticilerin kullanıcılar genelinde cihaz etkinleştirmelerini yönetmesine olanak tanıyan yeni denetimler ekler.

Uygulamalar

Office 2013 daha eski bir sürümdür, bazı önemli farklılıklar, Microsoft’un Office 2016’da yaptığı iyileştirmeler ve değişiklikler ve içinde bulunan uygulamalar olarak belirlenebilir.

Her zaman olduğu gibi, pakette bulunan her uygulama bir güncelleme aldı; bu, yeni özellikler, mevcut olanlarda değişiklikler, tasarım revizyonları ve kullanıcıların kolaylıkla daha verimli çalışmasına olanak tanıyan genel kalite değişiklikleri anlamına geliyor.

Uygulamaları gözden geçireceğiz ve Office 2013 ile Office 2016 sürümleri arasında bulunabilecek her değişikliği listeleyeceğiz.

Microsoft Outlook

Microsoft, tarayıcınızı açıp uzun bir işlemle dosyayı bulmak yerine One Drive gibi bulut depolama konumlarından dosya eklemenizi mümkün kıldı, bunu doğrudan Outlook’un menüsünden kolayca yapabilirsiniz indirmenize bile gerek yok bilgisayarınıza.

Outlook’un genel tasarımında yeni bir renk teması ve küçük ince ayarlar fark edebilirsiniz.

Bazı simgeler ve yazı tipleri ince ayar yapıldı, şeritte de bazı küçük değişiklikler görüldü ve artık şeridin kendisinden de bulunabilen “Bana ne yapacağımı söyle” adlı tamamen yeni bir özellik var.

Yeni ampul simgesi bu özelliği gösterir ve yalnızca Yardım alanının yerini almakla kalmaz, çok daha fazlasını sağlar.

Bu alana bir şey yazdığınızda, aslında Outlook’un komutlar, düğmeler ve araçlar listesinde bir arama yapıyorsunuz ve bunları doğrudan sonuçlardan hızlı bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Erişmeniz gerekirse buradan normal Yardım bağlantısını da açabilirsiniz.

Tabletler için de destek vardır; bu, bir tabletin döndürülme biçimine göre değişen duyarlı tasarım sayesinde Outlook’un tablet cihazlarda çok daha erişilebilir olduğu anlamına gelir.

Manzara ve Portre modu arasında manuel olarak da geçiş yapabilirsiniz; bu, Outlook’un bir sonraki kullanımınızda sakladığı ve hatırladığı, yani tüm panellerinizi manuel olarak yeniden boyutlandırma ihtiyacı ortadan kalkar.

Office 365 grup desteği de geldi. Bu temelde, abone olabileceğiniz veya kendinizinkini oluşturup yönetebileceğiniz paylaşılan bir posta kutusudur.

Ayrıca bu, One Drive for Business aracılığıyla erişilebilen bir takvim ve paylaşılan bir depolama konumu da sağlar.

Outlook Online kullanmanız gereken Office 2013’ün aksine, Office 365 gruplarını doğrudan Outlook’un içinden oluşturabilir, bunlara katılabilir ve yönetebilirsiniz.

Başka bir iyileştirme, istenmeyen e-posta ile ilgili olarak, Clutter desteği adı verilen ve göz ardı etme olasılığınız en yüksek olan bir özelliktir.

Ana gelen kutunuzda görmek istemeyeceğiniz potansiyel mesajlar olan gelen e-postaları otomatik olarak algılar ve onları ayrı bir kutuya taşır; burada yine de kontrol edebilir ve bunlara erişebilirsiniz, ancak çok fazla yer kaplamazlar.

Bu, önemli e-postalarınızı filtrelemeyi kolaylaştırır ve devam eden mesajlarınızı çok daha net bir şekilde görmenizi sağlar.

Microsoft Word

Office 2016’nın Word sürümü söz konusu olduğunda erişilebilirlik her zamankinden daha iyi. Öğrenme araçlarının yardımıyla belgelerinizi kolayca düzenleyebilirsiniz.

Değişiklikler yalnızca görsel efektlerdir, yani orijinal belgeler etkilenmeyecek ve yine de orijinal görünümlerinde kaydedilecek ve yazdırılacaktır.

Ayrıca seslerin farklı şeyleri belirtmesini sağlayabilir ve böylece Word’ün erişilebilirliğini daha da geliştirebilirsiniz. Bu ses efektleri veya ses ipuçları, size rehberlik edebilir ve üretkenliğinizi de artırabilir.

Görsel efektler konusu açılmışken 3D modellerle daha iyi çalışılması sağlanmıştır.

Word belgenize bir 3B model eklediğinizde, yalnızca birkaç seçeneğe sahip olmanın aksine, modeli tüm açılardan görme olanağına sahip olursunuz.

Bu, belgelerinize büyük miktarda görsel ilgi katar ve yaratıcı tarafınızın daha fazla olasılık keşfetmesine izin vermenizi sağlar.

Microsoft Excel

Excel, eşit derecede çok sayıda insan için yararlı olan çok çeşitli yetenekleri nedeniyle şüphesiz en ünlü Microsoft uygulamalarından biridir.

Ancak, hiçbir uygulama tamamen mükemmel olamayacağından her zaman iyileştirmeler olabilir. Bana aramamı söyle ve Akıllı Arama gibi bariz yeni özellikler dışında Excel, kullanıcılarının her birine daha fazlasını sağlamak için üzerinde çalışıldı.

Al ve Dönüştür, 3B Haritalar ve Power Pivot’un entegrasyonu, Office 2013’te bulunan entegre olmayan sürümlerin aksine bu özellikleri kullanmayı ve bu özelliklere erişmeyi çok daha kolay hale getirir.

 

Kaynak:https://softwarekeep.com/blog/difference-between-office-2013-and-2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir