Windows

Microsoft’un yeni emojisi artık Windows 11’de mevcut

Microsoft’un yeni emojisi artık Windows 11’de mevcut

Windows 11 Bu Yeni Emojileri Alacak mı?

Microsoft’un yeni emojisi Microsoft, Windows 11’i 2021’de yeni bir emoji setiyle piyasaya sürdü, ancak herkesin favori tasarımı değiller. Muhteşem 3D emojilerin bir önizlemesini, işletim sistemi piyasaya sürüldüğünde daha sonra hurdaya çıkarılmış gibi görünecek olan erken bir fragmanda gördük.

Microsoft nihayet tasarımlarda herhangi bir iyileştirme yapmayı planlıyor mu? Windows 11’de yeni, 3D emojileri hiç görecek miyiz? Cevap sonunda “evet” gibi görünmeye başlıyor. Windows 11 kullanıcıları hala emojilerin yeni ve geliştirilmiş görünümünü dört gözle bekliyor ve sürüm beklediğinizden daha yakın olabilir.

Microsoft, geçmişte önerilen yeni emoji tasarımlarının aşağıda görebileceğiniz bazı görüntülerini paylaştı. Bir göz atalım!

Windows ve daha birçok ürün lisansları için websitemizdeki ürünlerimize bakabilirsiniz.

Windows 11’e yeni emojiler geliyor

Windows 11 Nihayet Yazılım Güncellemesi ile Yeni Akıcı Emojiler Alıyor. Microsoft, merakla beklenen Akıcı Emojileri eklemek için Windows 11 İşletim Sistemine bir güncelleme sunuyor. Bu yeni emojiler 2D tasarımlarda gelecek ve Windows 11 kullanıcılarına özel olacak.

Microsoft, cinsiyetten bağımsız seçenekler, kızıllar ve hatta dinozorlar da dahil olmak üzere tüm yeni emoji tasarımlarının bir önizlemesini zaten sergiledi. Ancak piyasaya sürüldükten sonra, emojilerin yalnızca basitleştirilmiş 2 boyutlu bir tasarımı Windows 11’de uygulandı ve bu da kullanıcıların daha fazlasının gelip gelmediğini merak etmelerine neden oldu.

İster inanın ister inanmayın, vaat edilen Windows 11 özelliklerinin çoğu , Android uygulamaları veya yeni Microsoft Store gibi ilk sürüm sürümüne dahil edilmedi. Bu nedenle, Microsoft’un gelecekte yeni, yeniden tasarlanmış emojileri yayınlamayı planlamasının mümkün olduğunu düşünüyoruz.

Microsoft’un yeni emojisi Windows’ta 3D emoji isteyenler için umut ufukta. Uyumluluk sorunlarının yeni emojileri engellediği, ancak henüz pes etmediği tahmin ediliyor. Uzmanlar, henüz tarayıcılar veya uygulamalar arasında uyumlu olmasalar bile, Microsoft’un bunları yeterince yakında yayınlayabileceğini söylüyor.

Yeni emojilerin, başkaları tarafından da desteklenene kadar Microsoft’un kendi uygulamalarında (Teams gibi) görünmeye devam etmesi bekleniyor!

Emoji nedir?

Emojiler, elektronik iletişimde bir duyguyu, hissi veya fikri temsil etmek için kullanılan küçük dijital resimlerdir. Çoğunlukla mobil cihazlarda kullanılıyorlar, ancak son zamanlarda tüm çevrimiçi platformlarda ana akım haline geldiler. Bu, bilgisayarınızda veya dizüstü bilgisayarınızda bile emojilerinize anında erişmeniz gerektiği anlamına gelir.

Apple, macOS’ta bir emoji klavyesi tanıtma adımını attı ve Microsoft nihayet yetişiyor. Windows 11 kullanıcıları, kendilerini ifade etmek için bu küçük simgeleri herhangi bir sohbet veya metin alanına kolayca yazabilirler.

Emojiler neden önemlidir?

Emojiler, çevrimiçi iletişimin önemli bir parçası haline geldi ve çevrimiçi nüfusun% 92’si onları kullanıyor. İnsanların daha iyi ve daha hızlı iletişim kurmasına yardımcı olurlar, özellikle de kelimeler geçmeye çalıştığınız duyguyu tam olarak yakalayamadığında.

Emojiler, 1999’daki kuruluşundan bu yana uzun bir yol kat etti. Gülen yüzlerin ve kalplerin ilk günlerinden beri, artık her renk, şekil ve boyutta emojilerimiz var. Bu nedenle, Microsoft’un Windows 11 için bazı yeni emojiler üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Microsoft’un yeni emojisi Yeni Windows 11 emojilerini nasıl edinebilirim?

Yazma sırasında, Windows 11’deki yeni emojilere zaten bir göz atabilirsiniz, ancak fragmanlarda gösterilen 3D tasarım değildir. Microsoft Design, fragman emojilerinin görünüşte daha 3D görünmesini sağlayan gölgelendirme eksikliğini vurgulamak için mevcut stile “Düz” olarak atıfta bulunur.

Birçok kullanıcı mevcut Windows 11 emojilerinden hayal kırıklığına uğradı, ancak kullanıcı tabanının büyük bir kısmı bunları çok ihtiyaç duyulan bir gelişme olarak görüyor. Windows 10’daki emojilerin aksine, yenileri daha az stilize ve cesur, ancak Microsoft Fluent Emoji tarafından belirlenen beklentilere tam olarak ulaşamıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki insanlar, Microsoft’un yeni emojileriyle ilgili herhangi bir haberi hevesle bekliyor. Build’de veya Mayıs ayında başka bir etkinlikte duyurulmaları mümkün mü? Bu emojilerin teknolojinin en etkili şirketlerinden biri tarafından meyve vermesi kesinlikle ilginç bir gelişme olurdu!

Kaynak: https://softwarekeep.com/blog/windows-11-new-emojis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir