Office

Microsoft Office 2021 İncelemesi

Microsoft Office 2021 İncelemesi: Nereden satın alınır ve bilmeniz gereken her şey

Microsoft Office 2021 İncelemesi: Artıları, Eksileri ve Öne Çıkan Özellikler

Microsoft Office 2021 paketi, ev, okul ve iş kullanımı için kapsamlı bir üretkenlik araçları kümesidir. En popüler programların tümünü, bu yılki sürümü önceki sürümlerden daha kullanışlı hale getiren yeni özelliklerle tek bir pakette içerir.

Microsoft bunu tekrar yaptı mı? Microsoft Office 2021 paketi sadece bir aydır piyasaya sürüldü ve zaten insanlar Microsoft’un en yeni sürümü için hala heyecanlılar. Şirket, işyerindeki yenilikleriyle tanınıyor ve kesinlikle yeni pakette gösteriyor. Bu incelemeyle, Office 2021’in tüm yönleriyle ilgili bir fikir edineceksiniz.

Office 2021 paketinde yer alan her programın öne çıkan özelliklerinden bazılarını ve Office 2021’in size veya işletmenize neler sunduğuyla ilgili bilgileri inceleyeceğiz.

Windows ve daha birçok ürün lisansları için websitemizdeki ürünlerimize bakabilirsiniz.

Office 2021 nedir?

Microsoft Office 2021, Microsoft’un popüler üretkenlik yazılımının en yeni sürümüdür. Word, Excel ve PowerPoint’in 2021 sürümleri de dahil olmak üzere daha üretken olmak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir!

Süit her şey için kullanılabilir. Sunumlar ve elektronik tablolar oluşturmaktan, veritabanlarını korumaya veya işlemleri izlemeye kadar hepsi parmaklarınızın ucunda! Önceki sürümlere göre birçok harika iyileştirme sunarak iş akışınızı her zamankinden daha akıcı hale getirir.

Bir aylık kullanımdan sonra, Microsoft Office 2021’in hayatınızı kolaylaştırmak için tasarlandığını gördük. Yeni özellikler, arayüz revizyonu ve optimizasyon (özellikle Windows 11 ile birlikte) ile üretken olmak çok daha kolay!

Office 2021 sürümleri, sürümleri ve lisanslama

Office’in ilk sürümü, gereksinimlerinize ve bütçenize uygun farklı sürümlerle birlikte geldi. Bu gelenek 2021 yılına kadar devam etti. Ama şimdi, her zamankinden daha fazla seçenek var! Office 2021 paketleri söz konusu olduğunda, satın alınabilecek birçok sürüm ve sürüm vardır – siz de uygun fiyatlı bir şeyler bulabilirsiniz!

Uzun vadeli destek arayan işletme sahipleri de Office 2021 LTSC’nin piyasaya sürülmesiyle sevinebilir. Bu, uygun bir fiyata güçlü bir şirket temeli sağlamak için güvenilir uygulamalar arayan profesyoneller için ayrı bir sürümdür.

Şu anda, Office 2021 aşağıdaki sürümlerde sunulmaktadır:

Microsoft Office 2021 Ev ve Öğrenci (PC ve Mac)
Microsoft Office 2021 Ev ve İş (PC ve Mac)
Microsoft Office 2021 Profesyonel
Microsoft Office LTSC 2021

Office 2021, Microsoft’un en yeni yazılımıyla ayaklarınızı ıslatmanın harika bir yoludur ve rakiplerin sağlayamayacağı bazı benzersiz özelliklere sahiptir. Yine de herkes için doğru olmayabilir. Güncelleştirmelere, gelişmiş güvenliğe ve gerçek zamanlı işbirliğine ihtiyacınız varsa Office 365 abonelikleri bu gibi özelliklere sahip olmanın tek yoludur.

Kapak tarafında, Office 2021 paketleri kalıcı lisanslama kullanır. Yalnızca bir kerelik bir ücret ödemeniz gerekir, bu nedenle yazılımınız aylık veya yıllık ücretlere tabi olmadan süresiz olarak kullanılabilir. Bunun kendi yararları ve dezavantajları vardır; Office uygulamalarına ne için ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak sizin için bile yararlı olabilir!

Office 2021’e hangi uygulamalar dahildir?

Üç klasik uygulamaya ek olarak, Office 2021, satın aldığınız sürüme bağlı olarak bir dizi ek yazılımla birlikte gelir. Satın almadan önce gözden geçirerek süitinize nelerin dahil olduğunu öğrenebilirsiniz!

Office, onları kim satın alırsa alsın – iş profesyonelleri veya ev kullanıcıları – herkesin yararlı bir şeyler bulabileceği ürünlerden biridir. Office 2021’i satın alırken kullanılabilen her uygulamaya göz atıyoruz.

Microsoft Word 2021

Bu güçlü ve çok yönlü araç, yazarlar, herhangi bir sektördeki profesyoneller veya belgelerinin harika görünmesini isteyen herkes içindir. Küçük hataları bile yakalamanıza yardımcı olabilecek geliştirilmiş dilbilgisi denetleyicileri, kapsamlı biçimlendirme ve daha fazlası gibi özelliklerle birlikte gelir!

Yeni Microsoft Word, bloglamadan bilimsel araştırmaya kadar her türlü amaç için kullanılabilen güçlü bir kelime işlemcidir. Eksiksiz bir tasarım revizyonu ile uygulama her zamankinden daha sezgiseldir, böylece kullanıcılar menülerde gezinmek için daha kolay zaman geçirirler.

Word 2021’deki yeni özellikler:

Geliştirilmiş karanlık mod
Doğal sondaj metinden konuşmaya sesler
Modern yorum yapma
Belgeden web sitesi oluşturma

Kullandıktan sonra, işi verimli bir şekilde yapmak isteyen herkes için yeni Word’ü öneririz. Okul, iş veya kişisel bir proje için bir belge yazmanız gerekip gerekmediğine bakılmaksızın işleri halletmek kolaydır. Ayrıca, herhangi bir dosyaya görsel etki eklemek için yazılıma dahil edilen yeni simgeleri ve öğeleri de seviyoruz.

Microsoft Excel 2021

Microsoft Excel, günlük çalışmalarınızı, mali durumunuzu ve verilerinizi yönetmenize yardımcı olan bir araçtır. Finans veya adresler gibi farklı kategoriler halinde düzenlenmiş e-tablolar oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanır. Bununla birlikte, inanılmaz ayrıntılara sahip grafikler oluşturabilir ve görüntüleyebilirsiniz!

Excel karmaşık bir üründür ve bunu biliyoruz. Ancak yeni Excel 2021’i veri analizine ihtiyaç duyan herkese önerebiliriz. Arayüz, onu çok daha sezgisel ve kullanımı kolay hale getiren güncellemeler aldı, böylece yeni başlayanlar bile Excel’in yeni formülleriyle çalışabilir. Hem küçük hem de büyük hacimlerde her türlü veriyi hesaplayın, görselleştirin ve düzenleyin.

Excel 2021’deki yeni özellikler:

Birçok yeni işlev
Kararlılık iyileştirmeleri
Daha iyi dijital mürekkep oluşturma

Klasik uygulamalardan biri olan Excel 2021, Office 2021’in tüm sürümlerinde bulunur. Milyonlarca satır ve sütun desteğiyle, veri depolama ve analizle ilgili hiçbir zaman sorunla karşılaşmazsınız. Yeni güncelleştirme yayımlandığına göre, Excel görevlerde size yardımcı olacak daha da fazla komut ve özellik içeriyor.

Microsoft PowerPoint 2021

PowerPoint, yaratıcı profesyoneller, öğrenciler ve iş adamları için kullanıcı dostu bir araçtır. Slayt gösterileri, sunumlar ve diğer yaratıcı çalışmalar yapmanızı sağlar. Fikirlerinizi hayata geçirmenize yardımcı olmak için yüzlerce şablon, görsel öğe, SVG simgesi ve yerleşik animasyonla birlikte gelir.

Öğrenciler arasında yaratıcılığı teşvik etmek için eğitim ve şirketlerin marka bilinirliği oluşturmasına yardımcı olan pazarlama iletişimi de dahil olmak üzere birçok alanda kullanılır. Lobi grupları bile grafikler, geçişler ve diğer görsel öğeler içeren profesyonel sunumlara ihtiyaç duyduklarında PowerPoint’i kullanabilir.

PowerPoint 2021’deki yeni özellikler:

Daha fazla şablon
Yeni geçişler ve araçlar
Ölçeklenebilir vektörler, 3B modeller ve daha fazlası için genişletilmiş Office kitaplığı
Geliştirilmiş dijital kalem kutusu ve mürekkep oluşturma özellikleri

Yeni PowerPoint ile çalışırken, sıkıcı ve yoğun sunumlara hayat verebildik. Canlı animasyonlar, profesyonel öğeler ve özellikle dahil edilen şablonlar, bu uygulamayı takım kavurma makinenize mükemmel bir katkı sağlar.

Microsoft Outlook 2021

Microsoft Outlook 2021 neredeyse kendi iletişim ve işbirliği araçları paketidir. İşinizi (ve hatta kişisel yaşamınızı) kapsamlı özelliklerle yönetmenize yardımcı olur. Zamanlama yeteneklerini, kişi ayrıntıları yönetimini ve her bir görüşme için görev tamamlama kayıtlarını tek bir yerde içerir.

Neden bu kadar çok insanın Gmail veya Yahoo! Mail gibi diğer e-posta programlarından geçiş yaptığını görmek kolaydır ve denedikten sonra da aynısını yapıyoruz.

Outlook 2021’deki yeni özellikler:

Genel uygulama geliştirmeleri
Yeni Microsoft Search özelliği
Yenilenmiş arayüz

E-postanın geleceği şimdi. Günümüzün hızlı tempolu dünyasında, birçok kişi arkadaşları ve ailesi, iş arkadaşları ve müşterileri ile iletişimde kalmak için Outlook’a güveniyor ve Microsoft bu işlevselliği bir sonraki seviyeye taşıyan 2021 sürümünü yayınladı! Outlook 2021’in piyasaya sürülmesiyle, kullanıcılar her zamankinden çok daha fazlasını yapabilir.

Microsoft Project 2021

Büyük fikir nedir? Bu başarı için uzun vadeli bir plan ve şimdi başlıyor. Microsoft Project 2021, kuruluşunuzdaki her yöneticiye fikirleri gerçeğe dönüştürmek için en iyi şansı verecek araçlarla oyununuzun zirvesinde kalmanıza yardımcı olmak için piyasaya sürüldü.

Microsoft Project 2021, çalışmanızı önceden planlamanıza yardımcı olan bir proje planlama yazılımıdır. Her boyuttan ve endüstriden şirket aracı kullanabilir. Dar zaman çizelgelerine sahip büyük inşaat şirketlerinden, iyi tanımlanmış bir proje yönetimi süreci olmayan küçük firmalara.

Geçmiş verilere dayalı doğru zaman tahminlerini bulun. Tahminlerde bulunmak ve miktarları takip etmek için yapay zekanın gücünü kullanın. Hedeflere doğru ne kadar ilerleme kaydedildiğini takip edin. Project, yönetim ihtiyaçlarınızı karşılayacak her şeye sahiptir.

Microsoft Project 2021’in yalnızca PC için kullanılabildiğini unutmayın.

Microsoft Access 2021

Microsoft Access, veritabanları oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır. Kapsamlı ve büyük miktarda veriyle çalışması gereken kişiler, özellikle de doğru kayıtların hayati önem taşıdığı iş dünyasındakiler için tasarlanmıştır!

Envanter kayıtlarını, müşteri listelerini tutmak ve hatta çalışanların katılım süresini izlemek gibi şeyler için kullanılabilir.

Yeni sürümle birlikte, birçok şirket Access 2021’e geçiyor çünkü bu pazar alanındaki diğer yazılımlardan çok daha fazla esneklik sunuyor. Özellikle, projeleriniz Access’in eski bir sürümüyle yapılmış olsa bile, yükseltme yapmanın ve en son teknolojiye anında erişmenin ne kadar kolay olacağını düşündüğünüzde.

Microsoft Access 2021’in yalnızca PC için kullanılabildiğini unutmayın.

Office 2021’deki yenilikler nelerdir?

İşte bu yıl Office 2021’de Windows ve macOS işletim sistemleri için bulduğumuz bazı heyecan verici özellikler:

Gelişmiş renk seçici. Renklerinizi hala RGB değerlerine dönüştürüyorsanız, artık endişelenmenize gerek yok. Renkler iletişim kutusundaki bu yeni giriş alanı sizin için her şeyi halledecek!
Yenilikler:
Microsoft Arama. Belirli bir konuda yardıma ihtiyacınız olduğunda, yeni Microsoft Search’ü kullanın. Desteklenen herhangi bir Office uygulamasını yazmanız yeterlidir ve yeni arama kutusu ihtiyacınız olanı bulacak ve ek yardım sunacaktır!
Yenilikler:
Yeni stok medyası. Office Premium Yaratıcı İçerik, hazır görüntülerden oluşan özenle seçilmiş bir kitaplık ve Microsoft’un sürekli olarak eklediği daha fazlasıyla kendinizi ifade edin.
Yenilikler:

Görsel yenileme. Modernleştirilmiş bir Başlangıç deneyimi ve yeni sekmeler. Basit görseller kullanarak aksiyonu ve özellikleri ileten monoline ikonografi ile temiz ve net bir stil yaşayın.
Yenilikler:
Performans iyileştirmeleri. En son sürümler, Office 2021 programlarınızın her zamankinden daha hızlı, daha kararlı ve sorunsuz çalışmasını sağlar!
Yenilikler:
Yenilenen Çizim sekmesi. Yeni Draw sekmesi eklemelerini kullanarak dijital mürekkeple çalışma şeklinizi basitleştirin: Point Eraser, Ruler ve Lasso. Artık tüm mürekkep oluşturma araçlarınız elinizin altında!
Yenilikler:
Çizilmiş stil taslağı. Belgelerinize bu kişisel, elle çizilmiş hissi verin. Şekillere, onları daha doğal görünümlü hale getiren ana hatlarıyla ve grafik bir görünüm verin.
Yenilikler:
OpenDocument formatı desteği. Microsoft, yakın zamanda piyasaya sürülen ve belgelerinizde birçok yeni özelliğin kullanılmasını kolaylaştıran OpenDocument biçimi (ODF) 1.3 için destek ekledi!
Yenilikler:
Gelişmiş sayfa rengi desteği. Tam Ekran Okuyucu, kullanıcıların kolayca bir sayfa rengi seçmesine olanak tanır. 4×5 renk seçici, metin taramayı kolaylaştırarak göz yorgunluğunuzu bir kol uzunluğunda tutmanıza yardımcı olur!
Yenilikler: (Yalnızca Mac)
Yeni, doğal metinden konuşmaya sesler. Tam Ekran Okuyucu’daki “Yüksek Sesle Oku” düğmesi, geleneksel otomasyonun işe yaramayacağı durumlarda daha fazla insan sesi seçeneği sunar.
Yenilikler: (Yalnızca Mac)
Dinamik Diziler, XLOOKUP, XMATCH ve LET işlevleri. Elektronik tablo deneyiminizi geliştirmek için Excel’e birçok yeni özellik ve işlev eklenmektedir. Verileri daha kolay arayın, dinamik aralıkları kullanın ve daha fazlasını yapın!
Yenilikler:
Slayt gösterisi kaydedici. Sadece birkaç fare tıklamasıyla sunumunuz için mükemmel kayıt. PowerPoint artık kayıt sırasında sunucu videosunu, mürekkeple yazmayı ve lazer işaretçiyi destekliyor!
Yenilikler:
Mürekkep tekrarı. Mürekkep vuruşlarınızı, şeyleri adım adım göstermek veya bir düşünce sürecini göstermek için çizildikleri gibi tekrar oynatın.
Yenilikler:
Yeni şablonlar ve şekiller. Altyapıları, düzenleri ve daha fazlasını planlamak için kullanılacak yeni şablonlar ve şekillerle genişletilmiş kitaplık!
Yenilikler:
Tarih/Saat Genişletilmiş veri türü. Tarih ve saatleri daha kolay ve doğru bir şekilde izlemenize yardımcı olmak için, SQL DateTime2 veri türü uygulanmıştır.
Yenilikler: (Yalnızca PC)

Office 2021 eksileri ve artıları

Microsoft Office 2021, dünyadaki en popüler ofis paketidir, ancak bu her şeyi yapabileceği anlamına gelmez. Hayattaki diğer herhangi bir ürün veya hizmet gibi bazı artıları ve eksileri vardır – işte Microsoft’un en yeni ürünlerini kullanmadan önce düşünmeniz gereken beş ana ürün!

Artılar:

Satın alındıktan sonra süresiz olarak kullanılabilir
Office’in en kararlı ve güçlü sürümü
Daha az dik bir öğrenme eğrisine sahip temiz arayüz
Eksiksiz ve sorunsuz deneyim
Tüm özellikler çevrimdışı kullanılabilir

Eksileri:

Bazı otomasyon özellikleri müdahalecidir
Yeni bir paket satın almadan özellik güncellemelerine erişim yok
Bazı özellikleri menülerde bulmak zordur
Sınırlı eklenti kullanılabilirliği
Gerçek zamanlı işbirliği yok

Office 2021 Hakkında SSS

S: Office 2021’in maliyeti nedir?

C: Doğrudan Microsoft’tan satın alırsanız Office 2021’in maliyeti 439,99 ABD dolarıdır veya öğrenciyseniz indirimli olarak alabilirsiniz, burada fiyat 149 ABD dolarına düşer. Ucuza almak istiyorsanız, Office 2021’i diğer birçok şeyin yanı sıra indirimli bir fiyata sattığımız SoftwareKeep mağazasına göz atın!

S: Office 2021 hem 32 bit’i hem de 64 bit’i destekliyor mu?

C: Evet. İşletmeler için LTSC de dahil olmak üzere her Office 2021 sürümü, her iki sistem sürümünü de destekler ve herhangi bir Windows 10 veya daha yeni bir sisteme yüklenebilir.

S: Office 2021 Mac için kullanılabilir mi?

C: Evet, yeni Microsoft Office 2021 macOS cihazlar için kullanılabilir. Mac sürümü benzersiz bir dizi güncelleme aldı, ancak bazı premium uygulamaları içermiyor.

S: Office 2021’i birden çok cihaza yükleyebilir miyim?

C: Hayır. Office 2021, tek bir Windows 10 veya Windows 11 bilgisayarına ve en son üç Mac OS X sürümünden birine yüklenebilir.

Kaynak: https://softwarekeep.com/blog/microsoft-office-2021-review

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir