Office

Mac İçin Office Nedir ?

Mac İçin Office Nedir ?

Mac İçin Office Word 2019

Microsoft’un Word’ün 2019 sürümü, basit bir sözcük belgesinin ötesine geçiyor ve kullanımını olabildiğince kolaylaştırmak için pek çok yeni özellik içeriyor.

Bir çeviri özelliği, sözcük belgesi dosyanızı doğrudan çeşitli dillere çevirebildiğinden, sözcükleri çevirmek için çevrimiçi olma zorunluluğunu geçmişte bırakır.

Yeni bir işbirliği özelliği, düzenlemelerin yapılmasını ve dosyaların ileri geri gönderilmesini beklemek yerine belgeleri başkalarıyla gerçek zamanlı olarak paylaşmanıza ve bunlar üzerinde çalışmanıza olanak tanır. Resimler, 3B görüntüler ve videolar, köprülere dayanmadan doğrudan kelime belgesine eklenebilir. Halihazırda yapılmış şablonları kullanabilir veya kendi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz.

Microsoft Word’ün 2019 sürümüne bir kalem kalemi özelliği de eklenmiştir, böylece doğrudan belgeye yazabilir, dokunmatik ekranlı bir cihazınız olduğu sürece dosyalarınızı çizebilir ve kişiselleştirebilirsiniz.

Word, excel, powerpoint ve daha birçok uygulama için office ürünlerimize bakabilirsiniz.

PowerPoint 2019

Microsoft PowerPoint 2019, onu her zamankinden daha iyi hale getirmek için herkesin alıştığı tüm özelliklerin yanı sıra yükseltmeleri ve yeni özellikleri alır. Önceki sürümlerin tüm verileri görüntülenir. Altı yeni seçenek ve Sunucu Görünümü gibi yeni görüntüleme seçenekleri, harika bir sunum oluşturmayı kolay ve verimli hale getiriyor.

Sunucu Görünümü, izleyicilere ana slaydı göstermenizi sağlar. Aynı zamanda, dinleyicilerin görüşünden ödün vermeden ve slaydı karıştırmadan notlara kolayca erişebilir, önceki ve gelecek slaytlara bakabilir ve kontrolleri görüntüleyebilirsiniz. Bu, geri izleme, not kartları veya bilgileri unutmadan kolayca ilerlemenizi sağlar.

Geçmiş izleme, Microsoft PowerPoint 2019’a da dahildir, böylece bilgileri kaybetme veya slaydın nasıl göründüğünü hatırlamaya çalışma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan önceki sürümlere bakabilir ve bunları kullanabilirsiniz. Önceki sürümlerle karşılaştırılmadan ve eski slaytlara geri dönülmeden hiçbir değişikliğin yapılmadığından emin olmak için slaytların yan yana karşılaştırmalarını ve kolay işbirliği özelliklerini de görebilirsiniz.

Çarpıcı ve kusursuz bir sunum oluşturmak için yeni görsel seçenekler ve bir köprü yerine doğrudan PowerPoint’te oynatılan videolar da mevcuttur.

Excel 2019

Koleksiyona eklenen çok sayıda grafik ve şema ve ek görsel seçeneklerle Microsoft Excel’in en yeni sürümü, kullanımı kolay ve her zamankinden daha iyi görünecek şekilde tasarlanmıştır. Harita ve huni grafikleri artık zaten Excel’de bulunan seçenekler yelpazesinin bir parçasıdır ve 3B görüntüler artık daha da etkili bir görüntü oluşturmaktadır.

Microsoft ayrıca, değiştirmek istediğinizi fark etmemiş olabileceğiniz birkaç şeyi Excel ile düzeltmeyi de amaç edinmiştir. Bunun en iyi örneği, Excel’in artık bir elektronik tablodaki hücreleri vurguladığınızda hücrelerin seçimini kaldırmanıza izin veren bir işleve sahip olmasıdır, böylece sürükle ve bırak işlemini baştan başlatmak zorunda kalmadan istenmeyen bilgileri ortadan kaldırabilirsiniz.

Kaydedilen veri özellikleri, günler, haftalar, çeyrekler ve yıllardan önceki PivotTable’lara kolayca erişmenize ve geriye bakmanıza ve ayrıca tek tıklamayla düzeltmelerden ve Erişilebilirlik Denetleyicisi özelliklerinden yararlanmanıza olanak tanır. Ayrıca Excel belgenizi çeşitli dillere çevirebilirsiniz.

 

Kaynak:https://softwarekeep.com/blog/what-is-office-for-mac

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir