Office

Mac için Office İpuçları

Mac için Office İpuçları

Microsoft Office, neredeyse herkesin kullandığı bir araçtır; ne kadar iyi kullandığınız, bazı kritik ipuçlarını bilmenize bağlıdır. Office ürünleri bir süredir Mac için mevcut, ancak Windows kadar uzun değil. Bu, Mac kullanıcılarının Office becerilerini sürdürmek için biraz desteğe ihtiyacı olduğu anlamına gelir. Ayakta kalmanıza ve ilerlemenize yardımcı olacak bazı faydalı ipuçlarımız var.

Word, excel, powerpoint ve daha birçok uygulama için office ürünlerimize bakabilirsiniz.

Yaygın hatalarınızı düzeltin

Tekrar tekrar yaptığınız hataları düzeltmek için geri giderek çok fazla zaman harcıyorum, Otomatik Düzeltme özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Otomatik düzeltme, yaygın yazım ve dilbilgisi hatalarını otomatik olarak düzelterek en az manuel düzeltmeyle çalışmanıza olanak tanır. Mac için Office İpuçları Nelerdir ?

Hem araçlar menüsünden hem de yazım denetiminden kolayca erişilebilir. Yazım denetimi yaptığınızda, tek bir tıklamayla sık yapılan yazım hatalarını otomatik düzeltme sözlüğünüze ekleyebilirsiniz.

Referanslamada zamandan tasarruf edin

Word’ü kullanırken, bir tanım elde etmek için dikkatleri üzerinize çekmeniz gerekmez. Sadece bu da değil, bir eş anlamlılar sözlüğü ve bir kelime hakkında ihtiyacınız olan diğer bilgileri de alabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken kelimeyi vurgulamak, ardından Shift tuşuna basarak F7’yi eklemek.

O zaman ihtiyacınız olan tüm referans araçlarına düzenli bir pencerede sahip olursunuz. Bu nedenle, bir raporu düzenlerken biraz netliğe ihtiyaç duyduğunuzda, sahip olmadığınız zamanı boşa harcamayın.

Excel daha verimli çalışmanıza yardımcı olabilir

Fark etmiş olabileceğiniz gibi, Excel daha kullanıcı dostudur. Bununla birlikte, daha verimli çalışmanıza izin veren bazı yeni özellikleri bilmiyor olabilirsiniz.

Formül Oluşturucu, asla hatırlayamadığınız tüm formüller ve tüm formül oluşturmalarınız ve sorularınız için başvuracağınız yer. Formül Oluşturucu’da belirli formülleri arayabilir ve ardından bunları tek bir tıklamayla ekleyebilirsiniz.

Grafikler oluşturmak zahmetli olabilir ama artık değil. Excel’in Önerilen Grafikler özelliği ile projeniz için en iyi grafiği bulmak için bir saat harcamadan seçebilirsiniz.

Önerilen Grafikler, verilerinize dayalı olarak size projeniz için en iyi grafikleri otomatik olarak sunar. Aynı zamanda çoklu görünüm önizlemesi içerdiğinden, grafiğinizin nasıl görüneceğini fiilen uygulamadan görebilirsiniz.

İşbirliği yapmak için kolay paylaşımı kullanın

Office’in OneDrive ve SharePoint depolarıyla ekip çalışması kolaylaşıyor, ancak Mac için Office size daha da fazla paylaşım yeteneği sunuyor.

Şimdi, üzerinde çalıştığınız proje ne olursa olsun saniyeler içinde paylaşılabilir. Tek yapmanız gereken artı işaretli (sağ üst köşede) silüete tıklamak ve paylaşım menüsünü alacaksınız. Oradan, onu bir e-posta eki olarak göndermeniz, ona bir bağlantı oluşturmanız veya diğer ekip üyelerini işinize katılmaya davet etmeniz gerekip gerekmediğini seçin.

Kendinize daha fazla çalışma alanı verebilirsiniz

Üzerinde çalıştığınız büyük bir belgeniz olduğunda, her şeyi görmek için kaydırmak zor olabilir. Kaydırmak yerine daha fazla ekran alanı açın. Şeritten kurtulmak ve ekranınızı boşaltmak için, Şeridin en sağındaki şapka simgesini (şuna benzer: ^ ) tıklayın, şerit kaybolacaktır.

Belgeleri hızla yeniden tasarlayın

Projenizin stilini hızlı bir şekilde değiştirmek veya tamamen kendinize ait bir stil oluşturmak için Stiller Bölmesini kullanabilirsiniz. Stillerle ilgili daha derinlemesine bilgi edinmek istiyorsanız (veya projenizde birkaç tane varsa), stillerinizi kolay okunan, renk kodlu bir kılavuzda görmek için ‘Stil Kılavuzlarını Göster’ etiketli kutuyu seçebilirsiniz.

İşinizin zirvesinde kalmak için Outlook’u kullanın

Outlook zaten bir iş yeri elyafıdır ve sizin için daha da fazla çalışmasını sağlayabilirsiniz. Birden çok takvimi yan yana görüntüleyebilirsiniz, böylece birkaçını yönetiyorsanız, görmediğiniz için önemli bir etkinliği kaçırmazsınız. Bu görünümü uygulamak için Gezinme bölmesinden seçtiğiniz takvimlerin kutularını işaretlemeniz yeterlidir.

Belgelere ulaşmak için Gezinti Bölmesini kullanın

Önünüzde çok şey varsa, birkaç farklı belgeye erişmeniz gerekir. Muhtemelen, aralarında hızlı bir şekilde geçiş yapmanız gerektiğinde, her birini yukarı çekmek için çok zaman harcıyorsunuz. Görünüm’ü, ardından Kenar Çubuğu’nu ve ardından Gezinme’yi tıklamanız yeterlidir; belgelerinizin bir listesini ve bunlarda önceki konumunuzu görürsünüz.

Kaynak:https://softwarekeep.com/blog/office-for-mac-tips

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir