Genel

Hulu Oynatma Hatası Hatası

Hulu Oynatma Hatası Hatası 5 Dakikadan Kısa Sürede Nasıl Onarılır

Hulu oynatma hatası hatası nasıl düzeltilir?

Hulu Oynatma Hatası Hatası , Hulu Plus abonelerine TV şovları, filmler, Hulu Originals ve daha fazlasındaki en son gelişmeleri getiren çevrimiçi bir video akışı hizmetidir. Hulu ayrıca, yeni müşterilerin Hulu’nun içerik kütüphanesine sınırsız erişimin keyfini çıkarması için ücretsiz bir deneme sunuyor. Hulu hizmeti için zaten ödeme yapmış olsanız da olmasanız da, tüm içeriği sorunsuz bir şekilde alabilmeniz gerekir.

Hulu, piyasadaki en popüler akış hizmetlerinden biridir, ancak “oynatma hatası” hatasını aldığınızda ne olur? Sitedeki herhangi bir içeriği izlemenizi engeller. Hata özellikle sinir bozucu olabilir, çünkü nasıl düzeltileceği her zaman açık değildir.

Hulu’yu izliyorsanız ve aniden bir oynatma hatası alırsanız, panik yapmayın! Sorunu çözmek için çalışma yöntemlerini paylaşmak için buradayız.

Windows ve daha birçok ürün lisansları için websitemizdeki ürünlerimize bakabilirsiniz.

Hulu’da oynatma hatası hatasına ne sebep olur?

Bu hata genellikle Hulu sunucuları cihazınızla iletişim kuramadığında tetiklenir. Sizden videolar için bir istek gönderildiğinde ancak sunucu bunu alamadığında, oynatma hatası bir sorun olduğunu size bildirir.

Kullanıcının cihazı Hulu sunucularına bağlanamadığında, bu hata mesajını görürler. Uygulama, her iki uçtaki ağ sorunları nedeniyle veya bu nedenle videoları oynatamayabilir – evinizde ve Hulu sunucularında. Şunun gibi bir sorun görebilirsiniz:

“Hulu Oynatma Hatası: Üzgünüz, ancak bu videoyu oynatırken bir sorun oluştu. Lütfen bağlantınızı kontrol edin ve tekrar deneyin. (5003)”

Sorun sizin tarafınızdaysa, düzeltmek için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Düzeltildi: Hulu “Oynatma Hatası. Lütfen uygulamayı yeniden başlatın”

Hulu’nun sunucularıyla ilgili sorun yaşıyorsanız, bu çözümleri deneyin. Bu hatanın en yaygın nedeni internetteki bağlantı sorunlarıdır, bu yüzden oradan başlayalım!

Önkoşul: Hulu sunucusunun durumunu kontrol edin

Sorunun bağlantınızda, cihazınızda veya Hulu’nun sunucularında olup olmadığını nasıl doğrulayacağınızı kendinize soruyor olabilirsiniz. Neyse ki, çalışan bir internet bağlantınız olur olmaz sunucu durumunu kontrol etmek kolaydır.

Hizmet durumuyla ilgili güncellemeleri görmek için Twitter’daki doğrulanmış Hulu Destek hesabını her zaman kontrol edebilirsiniz . Büyük bir kesinti olduğunda her zaman güncellemeler yayınlarlar ve Twitter’da kendi hesabınız varsa onlarla iletişime geçebilirsiniz.

Resmi hesapta yeni bir güncelleme bulamazsanız, Downdetector gibi bir web sitesine gitmeyi deneyin. Bu siteler, belirli bir web sitesi veya hizmetle ilgili sorun yaşayan kullanıcılardan raporlar toplar. Sorunun bölgenizde yerel olup olmadığını kolayca görebilir ve sorunun sizin tarafınızda olup olmadığını belirlemek için bilgileri kullanabilirsiniz.

Yöntem 1. İnternet bağlantınızı kontrol edin

Hulu’daki oynatma hatası hatasının ana nedeni internet bağlantınızdan kaynaklanmaktadır. Öncelikle bağlantınızın kararlı olduğunu ve düzgün çalıştığını doğrulamanız gerekir. Hulu, kapsamlı bir televizyon şovu ve film kütüphanesi sunan bir akış hizmetidir.

Hulu’da en sevdiğiniz şovu veya canlı spor etkinliğini görüntülemekte sorun yaşıyorsanız, internet hızıyla ilgili herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun! Normal akış için minimum 3 Mbps ve canlı yayınlar sırasında 8Mbps internet hızı önerirler.

İnternet hızınızı kontrol etmek için, desteklenen herhangi bir cihazda Speedtest.net devam edebilir ve testi çalıştırabilirsiniz. Sonucunuz Hulu’nun önerdiğinden daha düşükse, bir sorununuz olabilir. Bu durumda, ISS’nizle iletişime geçmenizi öneririz.

Yöntem 2. Yönlendiricinizi ve cihazınızı yeniden başlatın

Buharda kullandığınız cihazla ilgili geçici bir sorununuz olabilir veya modeminizin yeniden başlatılması gerekebilir. Bir televizyondan yayın yapıyorsanız, tamamen kapattığınızdan ve ardından tekrar açtığınızdan emin olun.

Bir yönlendiriciyi/modemi yeniden başlatmak için şu adımları izleyin:

Yönlendiricinizdeki güç düğmesini bulun ve cihazı kapatın.
Birkaç dakika bekleyin. Yönlendiricinizin ve ağınızın düzgün bir şekilde kapanmasını sağlamak için üç ila beş dakika arasında bir süre beklemenizi öneririz.
Yönlendiricinizi tekrar açın.

Bu adımları tamamladıktan sonra, Hulu’da bir video akışını veya canlı yayını tekrar deneyin. Kayıttan yürütme hatası sorununun hala mevcut olup olmadığını görebilmeniz gerekir.

Yöntem 3. Daha düşük yayın kalitesine geçme

Hulu’da yayın yaparken sorun yaşıyorsanız kalitenizi düşürmenizi öneririz. İnternetiniz veya akış için kullanılan cihaz büyük dosyaları işleyemeyebilir. Daha iyi kalite, daha büyük dosya boyutu anlamına gelir ve daha büyük dosya boyutu, kaynaklarınız üzerinde daha fazla baskı anlamına gelir.

Web’de daha düşük Hulu oynatma kalitesi

YouTube gibi bir platformda olduğu gibi, web için Hulu’daki oynatma kalitesini kolayca değiştirebilirsiniz. İşte basit talimatlar:

Oynatma sırasında, kalite kontrol ayarlarına erişmek için dişli çark simgesine tıklayın.
İçerik menüsünden Kalite seçeneğine tıklayın.
Şu anda kullanmakta olduğunuzdan daha düşük bir kalite seçin.

Mobil platformlarda daha düşük Hulu oynatma kalitesi

Verileri korumak için, mobil cihazlarda Hulu için varsayılan ayar Veri Tasarrufu’dur. Bunu uygulama içi hesap ayarlarınızdan değiştirebilirsiniz.

Kalite kontrol ayarlarına erişmek için Ana ekrandan, Android ve iOS mobil cihazlardaki hesap simgesini seçin.
Ayarlar’a ve ardından Hücresel Veri Kullanımı’na dokunun.
Şu anda kullandığınızdan daha düşük bir kalite ayarı seçin. Geçmişte değiştirdiyseniz, Veri Tasarrufu’na geri dönmeyi de deneyebilirsiniz.

Yöntem 4. Yönlendirici ayarlarınızda değişiklik yapma

Yönlendiricinizin Hulu akışını işleyecek şekilde doğru şekilde ayarlandığından emin olmak için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır.

Yayın cihazına öncelik verin. DNS ayarlarını değiştirerek yönlendiricinizi belirli bir cihazdan gelen trafiğe öncelik verecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Örneğin, Hulu’yu evinizde Wi-Fi üzerinden izlerken TV izlemek istiyorsanız, yönlendiricinizin TV cihazına öncelik verdiğinden emin olun.
Diğer aygıtların bağlantısını kesin. Bant genişliğinizin sınırlı olmadığından emin olmak için kullanmadığınız cihazların bağlantısını kesin. Bu, aynı ağa bağlı başka bilgisayarlar, akıllı telefonlar veya oyun konsolları varsa da yardımcı olacaktır!
DNS adresinizi değiştirin. Hulu oynatma hatası gibi hataları önlemek için, yönlendiricinizin Alan Adı Sunucusu (DNS) ayarlarını değiştirerek bir daha yaşanmamasını sağlayın!
Yeni bir yönlendirici satın alın. Akış trafiğine öncelik vermenizi sağlayan çok bantlı bir yönlendirici edinmek isteyebilirsiniz. Bu, internet bağlantınıza herhangi bir müdahaleyi durduracak ve Hulu videolarının sorunsuz çalıştığını bilerek içinizin rahat etmesini sağlayacaktır!

Tüm bu çözümleri denedikten sonra hala sorun yaşıyorsanız cihazınızdaki Hulu uygulamasını silmek veya sıfırlamak yardımcı olabilir.

Yöntem 5. Kablolu bağlantıya geçme

Şimdiye kadar hiçbir şey işe yaramadı mı? Hala bir çözüm var! Hulu kayıttan yürütme hatasıyla ilgili kayıttan yürütme sorunları yaşıyorsanız kablolu bağlantıya geçmeyi deneyin. Ethernet gibi kablolu bağlantılar, kablosuz bağlantılardan daha kararlı ve güvenilir akış sağlar. Doğrudan bağlantı sağlayarak veri kullanılabilirliğinde dalgalanmalar yaşamazlar.

Kablolu bağlantılar, çevrimiçi olan her şey için popülerdir, yanıt vermenin her zaman gerekli olmadığı, ancak hassasiyetin hala önemli olduğu oyun veya diğer çevrimiçi etkinlikler olsun. Kablolu yönlendiriciler sadece daha yüksek video kalitesi için değil, aynı zamanda Hulu izlerken daha az arabelleğe alma için çok daha iyidir.

Birçok kullanıcı, kablolu bağlantılar kullanılırken Hulu oynatma hatası hatasının tamamen ortadan kalktığını bildirmiştir. Bu yüzden kendiniz deneyin ve nasıl gittiğini görün!

Kaynak: https://softwarekeep.com/blog/ways-to-fix-hulu-playback-failure

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir