Excel, Office

5 Temel Excel Şablonu (1. Bölüm)

Hayatınızda İhtiyacınız Olan 5 Temel Excel Şablonu (1. Bölüm)

Excel , şüphesiz sayısız şirket ve kuruluş tarafından iş ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılan sektör lideri uygulamadır. Birçok kişi de günlük hayatlarını organize etmek için kullanır.

İş dünyasında yer alsanız da almasanız da, Excel’in her şeyi kontrol altında tutma konusunda sunabileceği bir şeyler vardır. Excel’in araçlarının ötesinde bile, ihtiyacınız olan her şeyi kolayca bulabileceğiniz ve yerine koyabileceğiniz bir çalışma kitabını kolayca kurmanızı sağlayan şablonları vardır.

Şablonlar, projenize bir başlangıç ​​yapmanıza yardımcı olabilir, işinizin belirli kısımlarını otomatikleştirmek için kullanabilirsiniz, bu da sonuçta çok fazla zaman ve emek tasarrufu sağlarken, ne olursa olsun en kaliteli işi korur. Şablonların kullanımı, çoğumuzun işimizde yaptığı bir şey haline geldi ve bu, iyi bir araya getirilmiş bir şablonun masaya getirebileceği faydalar nedeniyle şaşırtıcı değil.

Her şeyden önce, belgelerinizdeki içerik gibi diğer önemli şeylere daha fazla odaklanmanızı sağlayan önceden hazırlanmış bir şablon kullanarak değerli zamanınızdan tasarruf edebilirsiniz. Excel’de şablonların başka bir avantajı daha vardır: Microsoft’un sunduğu şablonları özelleştirmek son derece kolaydır.

Bilgilerinizi saniyeler içinde girebilir, şablonun renklerini ve hatta tüm kompozisyonunu değiştirebilir, böylece güçlü bir temel üzerine kendi benzersiz fikirlerinizi oluşturabilirsiniz.

Bu şablonların tümü, templates.office.com’da ücretsiz olarak mevcuttur.

Word, excel, powerpoint ve daha birçok uygulama için office ürünlerimize bakabilirsiniz.

Görevlerimi İzle

Görevlerinizi, başlangıç ​​tarihlerini, bitiş tarihlerini ve işinizin ilerleyişini takip edebilmenin hızlı bir yolunu mu arıyorsunuz?

Hayatınızı düzenli tutmanın derli toplu, anlaşılması kolay bir yöntemi için bu şablonu kullanın.

İlerleme çubuğu, ilerlemenizin görsel bir temsilini gösterir ve hatta görevlerinizin yanına notlar ekleyebilirsiniz.

Haftalık Yemek Planlayıcısı

Bu Excel şablonu, yemeklerinizi planlamak veya en sevdiğiniz tarifler için bir alışveriş listesi oluşturmak için basit ama etkili bir programla yeme alışkanlıklarınızı tekrar rayına oturtabilir.

Hatta şablonu ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz, örneğin bir yemek tarifi yerine şablonu yemeğin kalorisini gösterecek şekilde değiştirebilirsiniz.

Abonelik ve üyelik izleyici

Aboneliğe dayalı hizmetler mi kullanıyorsunuz veya spor salonu, çevrimiçi bir web sitesi veya benzeri bir yerden üyelik satın aldınız mı ?

Bu şablon ile tüm bu abonelik ve üyeliklerin takibini yapabilirsiniz.

Bu şablon, ödemenizi gönderdiğiniz tarihi, ödediğiniz tutarı, aboneliğinizin veya üyeliğinizin sona erme tarihini ve hatta onu kullandığınız süreyi hızlı bir şekilde not etmenize olanak tanır.

Bu şablonla, ne zaman yenilemeniz gerektiğini asla unutmayacaksınız.

Seyahat Gider Takibi

Bu şablon size seyahatlerinizin harcamalarının kaydını tutmanın bir yolunu sunar. Adları, giderleri, başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini not edin ve hatta bu erişilebilir şablonla toplamı hesaplayın.

Kişisel para takipçisi

Bu şablon size kişisel paranızın görsel bir özetini verir. Başlangıç ​​nakit toplamınızı girip ardından işlemlerinizi güncelleyerek, Excel birikimlerinizi, toplamınızı ve çok daha fazlasını hesaplayabilir.

 

Kaynak:https://softwarekeep.com/blog/5-essential-excel-templates-you-need-in-your-life-part-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir